Wpis z mikrobloga

Ostatnio parę osób podawało swoje zarobki i wydatki więc w sumie też się dorzucę:

Zarobki po opodatkowaniu: ~31500 zł praca + ~2800 zł za wynajem drugiego mieszkania (zysków z giełdy nie licze bo mam diamentowe rączki)
Mieszkanie (W-wa centrum): 6500 zł
Miejsce garażowe: 500 zł
Miejsce garażowe w pracy: 200 EUR
Rata kredytu na drugie mieszkanie: ~3100 zł
Kredyt na wykończenie w/w mieszkania: ~1200 zł
Czynsz na drugie mieszkanie: ~800 zł
Jedzenie (pudełka): ~2200zł
Leasing na samochód: ~2400 zł (bez VAT i tego co odliczam na dochodowy)
Telefon: ~180 zł
Księgowy: ~200 zł

Do tego zsumowałem sobie wydatki w zeszłym roku na różne rzeczy, podzieliłem przez 12 miesięcy i wyszło tak:
Ubrania: ~1800 zł
Netflix/HBO/Prime: ok. ~60 zł bo czasami rezygnowałem z jednej subskrypcji, czasem miałem dwie naraz
Elektronika i gry: ~2200 zł
Paliwo: 580 zł
Hobby: 1200 zł
Inne rzeczy których nie chciało mi się wrzucać w osobne kategorie: ~1600 zł

Do tego odłożyłem na giełdzie w zeszłym roku: ok. 100 tys. zł

Ogólnie #!$%@? dużo hajsu na głupoty i zdaje sobie z tego sprawę. W zeszłym roku podczas COVIDa jakoś szczególnie dużo #!$%@?łem i muszę zacząć optymalizować wydatki. Na początek pewnie poszukam tańszego mieszkania. Samochód w też mogłem wziąć tańszy i trochę tego żałuje, bo to była fajna zabawka na pierwsze miesiace a teraz mi się znudził a płacić trzeba.

#budzetdomowy #wydatki #zarobki #finanse
  • 23
@Maruczak: Co ty tutaj projektujesz, ani w jednym miejscu cię nie obraziłam ani ci nie #!$%@?łam xD Napisałam kulturalnie, że wydatki wydają mi się przesadzone, to ty próbujesz sobie wkręcić, że wszyscy dookoła ci czegoś zazdroszczą i bóldupią, chociaż jesteś jedyną striggerowaną osobą w tym wątku. Z mojej strony EOT, nie da się z tobą dyskutować normalnie, bo celowo trollujesz i obrażasz ludzi.
Co ty tutaj projektujesz, ani w jednym miejscu cię nie obraziłam ani ci nie #!$%@?łam xD Napisałam kulturalnie, że wydatki wydają mi się przesadzone


@pianinka: Tylko od pierwszej wiadomości twierdzisz, że jestem kłamcą. A nie to sorry. Zapomniałem, że można nazywać każdego kłamcą i to jest kulturalna uwaga xD

wszyscy dookoła ci czegoś zazdroszczą i bóldupią, chociaż jesteś jedyną striggerowaną osobą w tym wątku


Przepraszam. Od teraz jak ktoś nazwie mnie