Wpis z mikrobloga

Ostatnio parę osób podawało swoje zarobki i wydatki więc w sumie też się dorzucę:

Zarobki po opodatkowaniu: ~31500 zł praca + ~2800 zł za wynajem drugiego mieszkania (zysków z giełdy nie licze bo mam diamentowe rączki)
Mieszkanie (W-wa centrum): 6500 zł
Miejsce garażowe: 500 zł
Miejsce garażowe w pracy: 200 EUR
Rata kredytu na drugie mieszkanie: ~3100 zł
Kredyt na wykończenie w/w mieszkania: ~1200 zł
Czynsz na drugie mieszkanie: ~800 zł
Jedzenie (pudełka): ~2200zł
Leasing na samochód: ~2400 zł (bez VAT i tego co odliczam na dochodowy)
Telefon: ~180 zł
Księgowy: ~200 zł

Do tego zsumowałem sobie wydatki w zeszłym roku na różne rzeczy, podzieliłem przez 12 miesięcy i wyszło tak:
Ubrania: ~1800 zł
Netflix/HBO/Prime: ok. ~60 zł bo czasami rezygnowałem z jednej subskrypcji, czasem miałem dwie naraz
Elektronika i gry: ~2200 zł
Paliwo: 580 zł
Hobby: 1200 zł
Inne rzeczy których nie chciało mi się wrzucać w osobne kategorie: ~1600 zł

Do tego odłożyłem na giełdzie w zeszłym roku: ok. 100 tys. zł

Ogólnie #!$%@? dużo hajsu na głupoty i zdaje sobie z tego sprawę. W zeszłym roku podczas COVIDa jakoś szczególnie dużo #!$%@?łem i muszę zacząć optymalizować wydatki. Na początek pewnie poszukam tańszego mieszkania. Samochód w też mogłem wziąć tańszy i trochę tego żałuje, bo to była fajna zabawka na pierwsze miesiace a teraz mi się znudził a płacić trzeba.

#budzetdomowy #wydatki #zarobki #finanse
  • 23
@zalogowany_jako: To raptem trochę ponad 100K EUR rocznie co jest normalną stawką dla specjalistów z doświadczeniem. Na moje stanowisko widełki były między 100K a 150K więc nawet górnych dalej nie mam. No ale wiem, że polandii normalne europejskie zarobki dalej szokują.
@Maruczak: No przedziwne te twoje wydatki trochę. Co to za mieszkanie za 6500 w Wawie, jak 80-100 metrów chodzą po 3-5k? Płacisz prawie tysiaka za miejsce parkingowe w pracy...? Wydajesz na ubrania prawie 2k miesięcznie? Co to za gry i elektronika za 25k rocznie? Akurat ten leasing w tym wszystkim wcale nie wychodzi drogo przy reszcie absurdalnych wydatków, raczej normalnie za auto średniej klasy.

Nie jest mi wcale ciężko uwierzyć w
@pianinka:

Co to za mieszkanie za 6500 w Wawie jak 80-100 metrów chodzą po 3-5k?


XD Zobacz sobie ceny choćby w Cosmopolitan albo w okolicy. Takie ceny to możesz mieć w jakimś bloku na zadupiu Warszawy.

Płacisz prawie tysiaka za miejsce parkingowe w pracy...?


XD^2 To jest jedno z tańszych, ceny za miejsca parkingowe w biurowcach są po 400-600 EUR a te 200 EUR płące tylko dlatego, że cześć mi firma
@Maruczak: I co miesiąc kupujesz najdroższe garnitury, a 90 calowe telewizory co pół roku? No sorry, ale brzmisz jak koleś, który sobie wyobraża ile wydają bogaci, a nie ktoś, kto faktycznie wie jakie ma wydatki. W każdym razie w tej hipotetycznej historii stosunkowo tani leasing jest twoim najmniejszym problemem, a większym garnitury od Armaniego kupowane co tydzień. Ale jeśli to prawda to przynajmniej się trochę lepiej poczułam z naszymi wydatkami czytając
90 calowe telewizory co pół roku?


@pianinka: No X #!$%@? D.

Twój chłopak niby pracuje w IT zarabia ponad 45k/net a nie potrafisz wyobrazić sobie, że ktoś mógłby wydać 25k na elektronikę w ciągu roku xD? MacBook albo dobry Dell kosztują po 12k. Dorzućmy telewizor, jakieś akcesoria i już masz 25k.

I co miesiąc kupujesz najdroższe garnitury, (...) a większym garnitury od Armaniego kupowane co tydzień.


Nowy garnitur na zamówienie kosztował
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Maruczak: śmiesznie, że wam się chce pisać jak dużo zarabiacie i się chwalić, bo doskonale wiecie, że większość ludzi żyje za 10 razy mniej xd i śmiesznie, że znam wielu programistów i zarabiają około 3k euro.
@Maruczak: dziwnie to liczysz i trochę naciągasz chyba. Jak kupisz sprzęt nowy to stary możesz sprzedać za minimum 50% wartości zakupu jak nie więcej. Jaki masz sprzęt do grania? No i skoro nie jesteś pogramistą to jesteś ScM, OPO albo PM?
@Maruczak: Nikt mnie nie musi robić w #!$%@?, od prawie dekady mamy wspólny budżet. A wyobrazić sobie, że ktoś przepierdziela duże kwoty nie muszę, my sami na podróże wydajemy przerażające pieniądze, po prostu całościowo twój wpis brzmi baitowo. Z jednej strony podkreślasz, jaka to jest średnia pensja na zachodzie, z drugiej się upierasz, że mieszkanie w luksusowych apartamentach w samym centrum stolicy i wywalanie 50k rocznie na ciuchy i gry to
@Sudo_exit: nie nie, on co roku kupuje nowego MacBooka Pro i telewizor za kilkanaście k, a stare wyrzuca do śmieci. Jeśli ktoś tak nie robi, to jest gołodupcem. Czego nie rozumiesz? XD

Że jeszcze się ludziom nie znudziło takie trollowanie...
nie nie, on co roku kupuje nowego MacBooka Pro i telewizor za kilkanaście k, a stare wyrzuca do śmieci.


@Adiqus: No ale jakbym zarabiał 2k na rękę i powiedziałbym, że w ciągu w roku kupuje trochę elektroniki i gier za 1800 zł rocznie to założę się, że nikt z was nikt by niczego nie widział w tym złego. W moim przypadku proporcje są takie same ale buldupicie, że je #!$%@?.

Po
dziwnie to liczysz i trochę naciągasz chyba. Jak kupisz sprzęt nowy to stary możesz sprzedać za minimum 50%


@Sudo_exit: Akurat stary telewizor oddałem rordzicom. A laptopy sobie zachowuje bo zawsze mi się do czegoś przydadzą.

No i skoro nie jesteś pogramistą to jesteś ScM, OPO albo PM?


Coś pomiędzy analitykiem biznesowym i technicznym. W obecnej firmie pomagam im zrozumieć rożnym ludziom w firmie rożne zawiłości techniczne świata finansów oraz pomagam w
zawsze się zastanawiałem z czego to wynika że jedni #!$%@?ą 20k miesięcznie na pierdoły jednocześnie wyzywając ludzi od biedaków


@majorponury: Nikogo nie wyzwałem. To @pianinka zaczęła mnie pierwsza obrażać.

Napisałem ile wydaje bez żadnego komentarza i bez oceniania innych. Potem zleciała się wasza trójka i zaczęła mi udowadniać, jakim jestem dupkiem oraz jak bardzo was to nie rusza ile zarabiam. Tak bardzo was to nie rusza, że aż musicie o tym