Wpis z mikrobloga

Próbuję ojca zapisac na szczepienie i mimo, że ma 79 lat w dalszym ciągu nie udało się ani nigdzie zarejestrowac telefonicznie, smsowo ani osobiście. Od ponad miesiąca! Dzwonione do wszystkich miejscowości w promieniu 50km. Nigdzie nie ma żadnych terminów i wszędzie brak szczepionek. Nikt go nigdzie nie wpisał i nie ma żadnego terminu a tv już mówia, że zapisy się rozpoczynają na dużo młodsze roczniki. To o co tu chodzi?
#koronawirus #szczepienia #szczepionki #covid19 #zdrowie #bekazpisu
pokipoki - Próbuję ojca zapisac na szczepienie i mimo, że ma 79 lat w dalszym ciągu n...

źródło: comment_1615487767O90xTszijMBlQA4pXewLh3.jpg

Pobierz
  • 17
@Decode: tak, zgadza sie. nie pamietam dokladnie juz bo to jakis czas temu ale celowalbym ze 3-4 dni po zaszczepieniu. juz tej samej nocy miala ogromna goraczke, trzesienie calego ciala i straszny bol glowy. dobrze ze ciocia byla z nia caly czas bo staruszka chciala doslownie wyskoczyc z okna bloku tak sie zle czula i tak cierpiala.
@pokipoki: Ja mam to samo z dziadkami 78 lat. Od samego startu możliwości zapisu - od 6 rano nie było i do tej pory nie ma terminu w okolicy. Nie wiem po co to robią ale mogę się domyślać. ¯_(ツ)_/¯
@pokipoki: @concious_mind:

Próbuję regularnie ostrzegać, ale niestety większość nie słucha argumentów. Większość dopiero po fakcie zaczyna się zastanawiać. No i do jakiego procenta ludzi mogę trafić?

Jeśli młodzi tak ciężko przechodzą to szczepienie na co są tysiące relacji, to jak mogę szczepienie przejść osoby starsze mające słabszy organizm?

Zajrzyj tu. Przeczytaj, zastanów się, zweryfikuj i zdecyduj.

https://www.wykop.pl/wpis/56086537/https-www-polsatnews-pl-wiadomosc-2021-03-10-kanad/#comment-199647625
  • 0
@DanteTooMayCry 5 moich znajomych się zaszczepiło i nikt nie przechodził źle. Zwykły ból głowy i jakieś małe dreszcze wieczorem i ból ręki. Ze starszych osób znam 2 i obie też nie narzekały. Więc nie do końca tak jest, że na podstawie artykułów w necie od razu trzeba wszystkim odradzać bo kilka osób na tysiac źle się czuła. Ja nie namawiam i nie zachęcam. Rodzice chcą się zaszczepić to ich próbuje gdzies zapisac.
@DanteTooMayCry: wlasnie mialem telefon, ze babcia w stanie krytycznym jest i nastepne 2-3h beda kluczowe... ta #!$%@? szczepionka ich totalnie wyniszczyla. niewiadomo jakie swinstwo tam musza podawac. a od poczatku pandemii caly rok w domu byli - bez problemu a gdy dostali szczepienie od razu pogorszenie zdrowia i walka o zycie. dramat.
@pokipoki:

wszystkim odradzać bo kilka osób na tysiac źle się czuła


Kilka osób na tysiąc to umiera, a nie źle się czuje. Czuć to się czuje źle większość. Po internetowych relacjach nie jest to tak widoczne, ale wystarczy, że szczepią dużą grupę ludzi (np. w jednej szkole) w danym miejscu i potem większość z nich nie jest wstanie przyjść nastepnego dnia.

Jeszcze teraz widzę ciekawe badanie:

https://www.wykop.pl/wpis/56094953/wyszlo-pierwsze-niepolityczne-badanie-preparatow-p/

@concious_mind:

Akurat w
@pokipoki po co dzwonić do wszystkich przychodni, jak masz numer 987 gdzie mają terminy w całej Polsce? Więc jak gdzieś się zwolni termin, to możesz zapisać- może nie będzie to blisko, ale szybko. Skoro punkty szczepień mają 30 dawek tygodniowo, a zapisy dla tej grupy były zaplanowane do końca marca, to dużo osób z tej grupy nie miało szansy na termin. Bodajże ok 18-25 mają ruszyć zapisy od kwietnia, więc radzę wtedy
@DanteTooMayCry: no tak srednio kolego, pleciesz bzdury i jeszcze myslisz ze jestes madry xD twarde dane sa takie, ze pfizerem zaszczepiono juz miliony osob i nie ma zadnych danych o smiertelnosci z tytułu tejże, za to są dane potwierdzające spadek śmiertelności w grupie zaszczepionej praktycznie do zera.
@alex-fortune:

@alex-fortune:

Tyle przypadków u nieszczepionych:
89
Tyle u szczepionych 1 dawką:
55+26=81

Objawowy nieszczepiony:
60
Objawowy szczepiony:
28+11 = 39

Nie dzieli się występowania u nieszczepionych na 1-14 dni i 15-28. Zaś u szczepionych tak i robi się osobne wyliczenia

The limitations of this study include the observational nature of the study design. Lack of active laboratory surveillance in the cohort might have resulted in an underestimation of asymptomatic