Wpis z mikrobloga

Fascynujące jest dwójmyślenie u psycho-fanów opozycji. PiS niszczy demokrację, więc PiS jest be. Demokracja jest be, bo PiS dostaje się do władzy, a polaczek kocha być trzymany za mordę.

Wczoraj pisałem, że platforma nie ma idei na przyszłość, nie ma żadnych szans, więc nie ma sensu sztucznie przedłużać ich rozpadu. Jakie rozwiązania dostałem ze strony "obrońców demokracji":
- zaoranie kraju
- czekać z założonymi rękami (a nuż PiS upadnie)
- wyzywanie mnie we wiadomościach prywatnych xD

Więc to jest oczywiste, że środowiska KODomitów nie wierzą w demokratyczne wygranie z PiSem. Oni już oddali władzę PiSowi na starcie, ale uporczywie trzymają się tych nieudaczników, jakby mieli cokolwiek zmienić. Traktują ich jakby celem platformerskich szkodników w parlamencie nie były ciepłe posadki, bez żadnych obowiązków i oczekiwań ze strony wyborców. Ewidentnie nie wierzycie w ich wygraną, więc czego wy oczekujecie? Skąd wasze oburzenie, skoro i tak mi przyznajecie rację, tylko nie wprost, bo się wstydzicie?

Gdybym cofnął czas do prezydenckich z zeszłego roku, mimo mojej antypatii do obu, w pierwszej na Biedronia, w drugiej na Dudę.
#neuropa #polityka #4konserwy #wybory #bekazprawakow #antykapitalizm #bekazlibka
s.....t - Fascynujące jest dwójmyślenie u psycho-fanów opozycji. PiS niszczy demokrac...

źródło: comment_16154627692JovycH0WHscOjmMGt6bhx.jpg

Pobierz
  • 19
W żadnym wypadku nie możemy uznać, że demokracja jest najlepszym możliwym ustrojem,


@Rapidos: Hasła pokroju "w Polsce się nic nie zmieni, bo p0lak kocha być trzymany za mordę" są skrajnie fatalistyczne i antydemokratyczne. Nie ma tam przecież miejsca na nadzieję, chęć poprawy. Los Polski jest skreślony. A to tylko szczyt góry lodowej, bo otwartego drwienia z demokracji jest pełno. Teraz, niezbyt widzę tego sens, a szczególnie kiedy chce się przekonać pół
kiedy orzecie jakiegoś kuca, który nie potrafiłby połączyć ze sobą dwóch kropek, piszecie elaboraty, ale jak ktoś potrafi odpowiedzieć argumentem, jedyne co z siebie wykrzesacie to wyzywanie od trolli


@szalony_kundel_lenina: jeżeli jest jakieś pole do dyskusji to nie widzę powodu, żeby nie rozmawiać. Tutaj niby o czym mam pisać? Żeby takie wpisy kierował do osób, które tak twierdzą? Mam zacząć bronić platformy?
@screenshot: Można oczywiście powiedzieć, że demokracja jest z założenia systemem "dla naiwnych". Jak pokazały to liczne ugrupowania populistyczne w ostatnich latach, można dojść do władzy na zasadach demokratycznych i mocno namieszać w systemie do tego stopnia, że demokracja przestaje już przypominać samą siebie.

Nikt uważający się za demokratę nie jest raczej zwolennikiem tego, aby nie dopuszczać do władzy jakiegoś ugrupowania, gdy ten wygra je na zasadach demokratycznych (nawet wiedząc, że zwycięstwo
W sytuacji jednak, gdy łamane są absolutne podstawy ustroju demokratycznego szukanie winnych musi ustąpić pierwszeństwa walce z powstrzymaniem tych zmian.


@shiromaru: O tym też wczoraj pisałem. Platforma nie jest w stanie przejąć władzy, bo nie ma planu, nie ma czym konkurować. Jak nawet przejmie, to będzie robiła swoje neoliberalne reformy, więc tak szybko jak wzrosło im poparcie tak PiS wróci na ich miejsce. Próbuję patrzeć na to czysto pragmatycznie. Długoterminowo,