Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Aisin aw55-50 w sumie działa dobrze, nieraz trochę przeciągnie ale nic nie puka i zmienia dobrze biegi i z P na D, R itp. Przebiegi prawdziwy 180tys, Volvo s40 1.8 benzyna 2004r. Jest sens zmieniać olej jak od nowości nie był wymieniany? Znam skrzynie bo kiedyś ja w Saabie miałem i była już na skraju swojego życia i zastanawiam się czy wymiana oleju nie zaszkodzi w Volvo.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #volvo
  • 18
Olej powinien być wymieniany max co 60k km w skrzyni


@robertx: wczoraj właściciel serwisu powiedział mi, że może być nawet co 90k, jeśli samochód nie jest jakoś bardzo wysilany, czyli głównie wysokie prędkości autostradowe albo częsta zmiana biegów w mieście.

dlaczego wymiana oleju mialaby jakkolwiek zaszkodzić?

@joolekk: powinno wymieniać się dynamicznie od początku eksploatacji, ale jeśli się tego nie robiło i jest dużo opiłków, to można uszkodzić w ten sposób
  • 0
@Paczek_w_masle @xspeditor To mówimy o jakich? Np. 120kmh na temopmacie 3000 obrotów to już za dużo? Bo tak średnio jeżdżę i autko przede wszystkim na autostrady 50km w jedną stronę. Tak mi się wydaje że ona po przejechaniu tych 50km to dopiero się rozgrzewa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@miret210 to skrzynia na Europę, nie słyszałem o problemach z grzaniem. Miałem 2 auta z tą skrzynia i chyba prawda jest, że padają przy 250kkm. W jednym aucie 240,w drugim 250kkm remont. Jak Ty masz 180kkm to powinna rok wytrzymać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miret210: daj znać co postanowiłeś robić z olejem.

Przymierzam się do zakupu auta z tą skrzynią. Wiem o wadach ale skrzynia pracuje ideolo, olej podobno wymieniany regularnie (hehe).
Po zakupie planuje wymieniać co jakieś 40k.
@miret210: Hej, podbijam. Mam volvo xc70. Przebieg 155753 mil = 250 tyś km, olej był wymieniany regularnie. Objawy to metaliczne uderzenie podczas zmiany z R-D i D-R. Według mechanika padły mi elektrozawory. Wymieniłem i niestety problem pozostał. Podobno problem z szarpnięciem może być na skrzyni kątowej za skrzynią biegów tuleja. Podczas zmiany kierunku jazdy z R/D i D/R skrzynia wybiera wszystkie luzy na kątówce, przegubach.
@Kb18: Hej, jeżdżę volviną od prawie 2 lat i olałem temat xD Puka jak pukało, przeciąga z 2 na 3 i nieraz puknie a już tak 30tys km zrobiłem. Pancerny samochód a raptem 5k zł kosztował. Ja bym olał.