Wpis z mikrobloga

Jak robię pompki na kolnach i deskę to staram się ile mogę napinać brzuch, nagrywam jak robię, potem i tak na filmie widzę jak mi się dół pleców wygina. Niszczę sobie dół pleców w ten sposób? Odpuścić i zastąpić innymi ćwiczeniami?
#kalistenika #mirkokoksy
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vvvariacik: Zależy co rozumiesz przez wygina. Ale raczej nie zrobisz sobie krzywdy pompkami na kolanach, bo obciążenie nie jest takie duże. Jeśli jest w tym miejscu wglebienie, to normalne, to poprawny kształt kręgosłupa. Niemniej jednak tułów nie powinien się wyginać podczas pompki.
@vvvariacik: jak czujesz że mocno idzie w plecy to właśnie przez to że je wyginasz
przy planku podnieś grzbiet trochę wyżej bo idzie w plecy mocno

ewentualnie odpuść na ten moment planka, wzmocnij najpierw bary na tyle aby przejsć do małej serii ale pełnych pompek, potrenuj trochę brzuszki aby wzmocnić same mięśnie brzucha i wtedy dołóż planka

to samo miałem na samym początku planka i dobrze, że zreflektowałem się gdy mnie
@vvvariacik: Nic nie zniszczysz. Jak będziesz o tym myślał i starał się poprawić to w końcu poprawisz. Masz więcej siły, łatwiej ci poprawić technikę, bo ćwiczenie robi się lżejsze.