Wpis z mikrobloga

Mirki,
Jakiś czas temu robiłem remont generalny łazienki. Po zamontowaniu nowego (działającego) wentylatora pojawił się problem w postaci smrodu od sąsiadów. Wali szlugami tak jakbyśmy tam sami paczkę męskich palili. W dodatku ciągnie zapachy od tego co gotują (choć nad nami też mają łazienkę) Dzieje się tak zarówno jak jest włączony wentylator oraz jak jest wyłączony choć wtedy nieco słabiej daje.

Zastanawiam się czy można coś z tym zrobić poza faktem odłączenia i szczelnego zatkania żeby smród nie ciągnął?
Czy może istnieją jakieś modele wentylatorów, które nie przepuszczą nic w moją stronę :D?

#pytanie #remontujzwykopem #wentylacja #remont #lazienka #pytaniedoeksperta ##!$%@?
  • 23
@zwei: Palę, ale nie w domu xD
@asasello: Czyli przy takiej skali smrodu raczej za mało skuteczne?
Podejrzewam, że wcześniejszy wentylator po poprzednich właścicielach nie był 'popsuty' bez powodu :D
@Norskee: To stara kamienica raczej bym się dopatrywał, że tu może być to jakoś wszystko dziwnie stworzone?
Powietrze ciągnie mocno aż po stopach czasami wieje.
@Norskee: @olke: Nie no cały czas ciągnie w górę (ode mnie) tylko nie wiem jakim prawem ten smród wraca. Jak wentylator jest wyłączony to pewnie ta chmura od szlugów od nich idzie wszędzie jak palą w kiblu.
@Kemel: bo 1. nie ma nakladki na kominie i wiatr wpycha to znow do srodka
2. przewod jest niedrozny
3. moze jeszcze cos innego

I tak to sie nadaje do kontroli, bo mozna sobie krzywde zrobic. Zarodniki grzybow ci to #!$%@? z kanalow, spaliny z cudzej kuchni i tak dalej, juz nie mowiac po prostu o tym ze co chwile wentylacja przestaje dzialac
@matabora: To bym akurat wykluczył bo nikt poza Nami nie robił remontu (nade mną tylko 2 sąsiadów)
Skoro możliwości jest kilka to może warto w takiej sytuacji zamówić na przegląd 'kominiarza' żeby stwierdził w czym rzecz? Czy taka osoba nie za wiele może stwierdzić ?
@Kemel: kolega mówił że przy hodowli np. marihuany (oczywiście nielegalnej w Polsce :D) niweluje zapach, więc spokojnie powinien dać radę.
A co do założenia to musiał byś już dobrac wymiarem, ewentualnie samemu robić taniej wychodzi.
@Kemel: na odpływie za kiblem wstaw trójnik i tam podłącz mocny wentylator ( minimum turbinka 1000-1500 m3/h ) i pompuj w kanalizację a kratkę wentylacyjną zaślep ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kemel: co to za wentylacja? Bo raczej mieszkania nie powinny mieć kratki z wiatrakiem. Przez to że ludzie montują, potem są takie problemy bo każdemu zaczyna zapachy wwiewać, każdy wtedy montuje coraz mocniejsze wiatraki i koło się kręci. Jak ty zmieniłeś wiatrak na nowy to pewnie jakiemuś sąsiadowi zaczęło śmierdzieć. To też wymienił na nowy i teraz śmierdzi tobie.
@thewickerman88: Nie znam się na tym. Kupiłem chatę w której był wentylator na podwieszonym suficie i nie działał. Dodatkowo podejrzewam, że był szczelnie zapchany nie bez powodu. Już po rozwaleniu tego ewidentnie śmierdziało od sąsiadów nade mną (trochę patusy) i teraz niezależnie czy jest włączony czy nie to od nich śmierdzi. Na bank nie zmieniali wentylatora ani nic nie robili bo już im z kilkoma rzeczami pomagałem i oni za wiele
ogarnę jakiegoś kominiarza na wizytę


@Kemel: to najlepszy pomysł, dobrze żeby cały pion sprawdził. Jak wyjdzie że ludzie kombinowali z wentylacją to trzeba będzie administrację budynku w to włączyć żeby ich zmusić do ogarnięcia tak jak powinno być.