Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kapuczina_corki_somsiada: wręcz przeciwnie, cały czas używam! Na przemian z frenchpresem. Mam drugiego prisma po prostu do oddania. Fajna metoda bo dobrze się z tym jeździ. Możesz zrobić kawkę gdziekolwiek sępiac wrzątek choćby na Orlenie z ekspresu. Aabo z własnego palnika. Małe wygodne, jak posxukaxz to są młynki co wchodzą w aeropres jeżeli zależy ci na miejscu w plecaku.
@pigoku: właśnie ta duża wygoda użytkowania mi się podoba. Czytałem o młynkach pasujących do ap, w sensie nakładanych na, by jak rozumiem mielić bezpośrednio do i nie wypuszczać aromatów w eter, tak? To jest ta główna zaleta?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kapuczina_corki_somsiada: to już trochę #!$%@? wg mnie. Wolałabym taki wpuszczany do środka żeby łatwiej wozić razem.
Aromaty ci nie uleca z kawy w te 2 minuty między zmieleniem a zalaniem. Zwłaszcza jak kupisz jakieś tanie gówno w Lidlu na promocji (mem z murzynem pukających się a głowę . jpg)
@pigoku: a powiedz mi jeszcze: filtr stalowy czy papierowy? Znalazłem taki komentarz:
"W wyborze właściwego filtra można kierować się profilem smakowym naparu. Zwolennicy owocowości w kawie powinni sięgnąć po filtr papierowy. Dla ceniących sobie cięższe doznania i balans wyborem będą filtry wykonane z metalu". Ludzie też piszą, że przy stalowych może pojawiać się "metaliczny posmak".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kapuczina_corki_somsiada: chyba też pierdoły. W prism jest stalowy, zaletą że raz zakrecasz i część. W stradardowym zestawie jest papierowy. Przesiadając się z rozpuszczalnej raczej się skup na poszukaniu fajnej kawy. Jak dojdziesz do etapu że odróżniasz czy kawa szła przez papier zy przez stal to daj znać ;-)
Stal nierdzewna, jak ona ma mieć metaliczny posmak, możesz ją sobie pod język wsadzić jak landrynke i wmawiac że smakuje ananasem.
Jestem fanem