Wpis z mikrobloga

@River7: co znaczy wystarczający? zależy od gry. w niektórych stracisz fpsy, w innych nie. różnicy realnie nie zobaczysz zbytnio jak nie będziesz się przyglądał nakładce z fps.
tu masz ryzena 3600 z rtx 3080, podobna wydajnosć co 10400f (jak masz płytę z490 to wolniejszy ryzen będzie nieco)
https://www.youtube.com/watch?v=mrzqoeQVg4k&t=402s
tu masz 10400f ale z rx 6800. popatrz na wyniki w fhd bo na 1440p w tym wypadku już karta jest limiterem zazwyczaj.
co znaczy wystarczający? zależy od gry. w niektórych stracisz fpsy, w innych nie. różnicy realnie nie zobaczysz zbytnio jak nie będziesz się przyglądał nakładce z fps.

@10129: Np. czy średnio nie straci więcej niż 10% potencjału karty (w jakimś internetowym kalkulatorze jest taka definicja bottlenecka).

10600k też bywa na promocjach, jak kupujesz taką droga kartę to chyba dopłacanie 300zł do 10600kf to nie jest taki wielki problem (
Np. czy średnio nie straci więcej niż 10% potencjału karty (w jakimś internetowym kalkulatorze jest taka definicja bottlenecka).


ale to od gry zależy. dwa, czy to realnie robi różnicę? jak masz na lepszym procku 160 fps a na tańszym 10% mniej to można powiedzieć, że jest niewystarczający ten tańszy?

@Jan_K:
zakładam, że niezależnie od procka i tak jakieś chłodzenie kupi, w okolicach 100-150zł, ale może ludzie na stock siedzą i nie
ale to od gry zależy. dwa, czy to realnie robi różnicę? jak masz na lepszym procku 160 fps a na tańszym 10% mniej to można powiedzieć, że jest niewystarczający ten tańszy?


@10129: Wiem, że zależy od gry (i ustawień w niej), dlatego pisałem o średniej. Oczywiście, jeśli nie przyjmiemy jakiejś definicji, to nie ma czegoś takiego, jak "przy tym zestawie już jest bottleneck, a przy tym nie", ale jednak z grubsza
@River7: Te B560 niestety są drogie, ceny z x-komu się jednak nie potwierdzają. Może spadną, jak wyjdzie więcej modeli i jeśli 11. generacja będzie tak słaba jak wskazywał test i7-11700K. Z490-A PRO jest właśnie na promocji w morele, przez aplikację, ale bez szału - 659 zł.
@River7: BTW Wiesz, że na B560 ten slot M.2 pod PCIe 4.0 jest z prockiem 10. generacji w ogóle nieaktywny?

No, też czekałem sporo czasu i z moich zapisków wynika, że zestaw Z490 + i5-10400F wychodzi tak samo jak w listopadzie - procki potaniały, a płyty podrożały ¯\_(ツ)_/¯. Ceny płyt z promocji, ale wtedy na Z490 były regularnie promki, a teraz ciężko o coś dobrego.
@River7: Tak, im większa rozdzielczość tym bardziej męczy się karta, więc mniej klatek musi przygotować procesor. To jeśli chodzi o granie, bo widziałem i takie podejście, że im większa rozdzielczość tym lepszy powinien być procesor, bo będzie odpalone milion programów i zakładek ( ͡° ͜ʖ ͡°)