Wpis z mikrobloga

mirki jak to jest? czy patrzycie w nawigacje przed np wyprzedzaniem na drodze ktorej nie znacie?

moj niebieski mowi, ze mam nie patrzec nigdy na nawigacje np przed wyprzedzaniem, zeby zorientowac sie jak wyglada droga przedemna i potencjalne przeszkody(np jak dlugi jest luk, czy np przede mna nie ma super zakretu zaraz, albo czy droga jest prosta) bo mowi, ze nawigacja klamie

jak to jest?

#samochody
jmuhha - mirki jak to jest? czy patrzycie w nawigacje przed np wyprzedzaniem na drodz...

źródło: comment_1615162252EheL5mftF3CkRK3jUCldtO.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • ja mam racje 58.7% (332)
  • niebieski ma racje 41.3% (234)

Oddanych głosów: 566

  • 28
  • Odpowiedz
mirki jak to jest? czy patrzycie w nawigacje przed np wyprzedzaniem na drodze ktorej nie znacie?


@jmuhha: mimo +300 koni staram się nie wyprzedzać na drogach których nie znam

A jeśli już to robię - to (jak normalny zdrowo myślący człowiek) tylko wtedy kiedy mam widoczność do przodu, tak aby wykonać cały manewr wraz z powrotem na swój pas
  • Odpowiedz
@jmuhha: i tak musisz zobaczyć na drogę przed tobą

Jak nie masz widoczności na cały manewr, bo jest np. wzniesienie przed tobą, to mimo prostej drogi na nawigacji nie bierze się za wyprzedzanie
  • Odpowiedz
@Atreyu: ale ja nie mowie tutaj gdy nie mam widocznosci przed sobą, wtedy nie wykonuje manewru

chodzi mi o takie zerkanie na nawigacje kiedy np widze 1 km przed sobą np zakręt, wiec na nawigacje zerkam czego sie moge spodziewac
  • Odpowiedz
@jmuhha: bywa że rzucę okiem, ale na krajówkach nie ma raczej zakrętów 90 stopni, a jeżeli są - to widać je przed wykonaniem manewru

Kilometr się nie wyprzedza, co najwyżej 'set metrów. Manewr zaczynasz i kończysz w miejscu, gdzie od początku do końca widzisz drogę, nie zaskoczy cię w połowie zakręt

Wspomagam się w trasie nawigacją, ale bez niej dawniej wyprzedzałem równie bezpiecznie
  • Odpowiedz
@jmuhha: Czekaj co? Zerkać na navi żeby zobaczyć czy za kilometr jest może zakręt? Wg mnie jest oczywiste, że to widoczność i rzeczywista ocena sytuacja pozwala lub nie na manewr wyprzedzania. Navi tu nie ma nic do rzeczy. Jeżeli nie widzisz co się dzieje przed tobą i nie widzisz najbliższych kilkuset metrów to nie potrzebujesz navi żeby ocenić czy możesz wyprzedzać czy nie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jmuhha: wystarczy patrzeć na oznakowanie na drodze. Zerkanie na nawigację to tylko głupie przyzwyczajenie, które w niczym nie pomaga, a wręcz zabiera czas na reakcję.
  • Odpowiedz
@jmuhha: a co ty bawisz się w pilota samolotów który ląduje na ILS w silnej mgle?

Jak nie masz widoczności drogi na całość manewru wyprzedzania to nie wyprzedasz, posiłkowanie się nawigacją w niczym nie pomaga - nie widzisz to nie jedziesz

Jak masz widoczność nie potrzebujesz nawigacji

Ewentualnie można by zerknąć na zasadzie "i tak skręcam w lewo za 1km to w sumie po cholerę wyprzedzać" ale takie rzeczy jak za
  • Odpowiedz
  • 4
Ja zawsze w nocy patrzę na nawigację właśnie pod takim kątem jak opisalas. Za dnia to wszystko widać, ale w nocy to jest pomocne. Także Ty masz rację.
  • Odpowiedz