Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z próby zakupu auta
200km psu w #!$%@?! Cały dzień stracony
Właściciel zapewniał, że nie ma wycieków, wszystko sprawne itp.
Nie chciał dać się przejechać, dodatkowo nie chciał dać podpiąć komputer, bo "coś mu zakodujemy i popsujemy"

Po oględzinach:
- cieknie z pokryw zaworów, blocków i węży
- miska klejona niechlujnie
- miska skrzyni pokrzywiona
- ślizga się hydrokinetyk
- coś rzęzi z tyłu drugiej głowicy
- błąd czujnika spalania stukowego
- błąd napinacza wałka
- zajechane felgi

Typ zjechał na 6800 z 7500 za auto z 1998 roku, A6 C5.
Ciśnienie podniósł na dobre, trzeba się odstresować.

#mechanikasamochodowa #ogledzinyauta #kupujzwykopem #narkotykizawszespoko
  • 37
  • Odpowiedz
@GeDox: to "normalne" (ogromny cudzysłów) kupując auto w Polsce xD

Szczególnie chcąc kupić ponad 20 letnią klasę premium w cenie topowego telefonu samsunga
  • Odpowiedz
hahahaha... pierwszy raz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zrobiony_bobr: w ten sposób wyruchany, pierwszy raz. Jeszcze te teksty typa "panie, ten samochód to mógłbym za 17000 sprzedać" albo "chcecie kupić stare auto bez skazy"

to "normalne" (ogromny cudzysłów) kupując auto w Polsce xD

Szczególnie chcąc kupić ponad 20 letnią klasę
  • Odpowiedz
@GeDox: W sumie to czego sie spodziewales po 23 letnim samochodzie bedacym w eksploatacji?
Przeciez on juz dojechal spokojnie do ksiezyca i wrocil ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GeDox: Pierwsza lekcja, nie wierz w zapewnienia że wszystko jest ok w używany aucie
Druga lekcja, nie wierz że auto jest bez wad jeśli ma 20 lat, nawet jeśli trafi się uczciwy to o nich nie wie
Trzecia lekcja, szukaj auta do 50km max
  • Odpowiedz
w tej cenie chodzą w pełni sprawne 2.8v6


@GeDox: no to widzisz jak chodzą

Mając 7.5k to bym poszukał jakiejś w miarę niezgnitej Corsy, a nie A6

Ja wiem że to da się kupić, równie dobrze da się włożyć kolejne 7k w pierwszym roku eksploatacji jak padnie parę rzeczy
  • Odpowiedz
W sumie to czego sie spodziewales po 23 letnim samochodzie bedacym w eksploatacji?

Przeciez on juz dojechal spokojnie do ksiezyca i wrocil ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PDCCH: w tej cenie sprawnego samochodu. Takie padaki chodzą po 3-4 tysiące

Pierwsza lekcja, nie wierz w zapewnienia że
  • Odpowiedz
@GeDox: jakiś czas temu pomagałem ojcu szukać auta, to najlepsze oferty to te w których od razu jest lista rzeczy do zrobienia.
Raz się handlarza zapytałem przez telefon o opony, myślę sobie, że przecież nie będzie ściemniał, bo to od razu zobaczę. Zapewnił mnie, że laczki są w porządku, a jak się okazało na miejscu to na froncie bieżnik dotarł już do oznacznika i w dodatku były założone trzy różne
  • Odpowiedz
@GeDox: jak szwagier wygrał w totka, to nie znaczy że ty wygrasz

20+ letnie vagi w Polsce, w cenie karty graficznej to śliski temat

Nie wiem czego szukasz w C5, bo już chyba ani wygody ani prestiżu ani osiągów - ale moim zdaniem to szkoda nerwów. 9 na 10 aut które obejrzysz to będą trupy, jak będziesz miał pecha to będziesz tej audi szukał do lata
  • Odpowiedz
@Zrobiony_bobr: aż przypomniało mi się, kiedy kupowałem swoją S3 8L. Nie przyszło mi do głowy, żeby przyglądać się oponom. Co się okazało? Ścięte jak się da, do sznurków. Dodatkowo brakowało śrub w kołach!
  • Odpowiedz
@GeDox: Cena i tak przesadzona, bo za taką kwotę możesz mieć 2002 r. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak szukasz auta idealnego to albo nie szukaj wcale, albo idź do salonu.
  • Odpowiedz
@Atreyu: akurat C5 są wygodne. Jechaliśmy właśnie C5 avant oglądać C5 w sedanie. Fotele fajnie wyprofilowane, dużo miejsca w środku, dobre wygłoszenie i pojemne auto. Osiągi są też całkiem w porządku, bo w zestawie wgniatało w fotel. Ale chyba namówię starszego na coś pokroju C6 lub B6 / B7.

Cena i tak przesadzona, bo za taką kwotę możesz mieć 2002 r. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A
  • Odpowiedz
@GeDox: Szczerze bez hejtu nigdy nie rozumialam po co kupowac 20letnie klasy premium w cenie dobrego telefonu. Juz wilalabym cos gorszego klasowo ale nowszego. Nawet jesli wszystko technicznie sprawne, to wszystko skrzypi, fotele stare wypierdziane, zaden komfort z jazdy takim autem
  • Odpowiedz
@GeDox: Po auta do 20k nie jezdzi sie po 200 i wiecej km tylko kupuje w swojej okolicy bo wyjezdzisz paliwa za kilka kola kupisz szrot dolozysz do niego drugie tyle i wyjdzie wiecej niz miales oferte od sasiada pod domem.
  • Odpowiedz