Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam wątpliwości gdzie wrzucić 1%. Była jedna organizacja, ale zaczęła iść w kierunku, który mi nie odpowiada. Byłbym wdzięczny za podrzucenie paru pomysłów.
Wymagania:
1. Brak jakichkolwiek powiązań politycznych ugrupowaniami politycznymi. Dopuszczam jedynie libertariańskie, w zakresie edukacji obywatelskiej, prawnej czy finansowej,
2. Duży + jeśli promują: odpowiedzialność, empiryzm, rozwój, społeczeństwo obywatelskie (z naciskiem na znajomość prawa, systemu podatkowego, edukacyjnego),
3. Promuje aktywność edukacyjną i zawodową,
4. Są dobrze zarządzane/zorganizowane - przeznaczają mały % na utrzymanie, mają kilka milionów wpływów, realizują wartościowe projekty i mają wysoką efektywność, czyli - im mniej $ per człowiek, tym lepiej (oczywiście pod warunkiem, że efekt został osiągnięty),
5. Ich opinia jest nieskazitelna - mają jawny finanse i nie są wspieralne przez polityków lub podmioty zagraniczne, mające intencje odmienne od tych znajdujących się w ich statusach (patrz: Fundacja Batorego, Ordo Luris).

Chciałbym trafić przede wszystkim do młodych, ambitnych osób, które nie mają środków na realizację celów, które mogą przysłużyc się im samym lub/i społeczeństwu. Czyli mogą to być organizację o profilu edukacyjnym, dobrze zarządzane domy dziecka, które nie wypuszczają patologii.

#ngo #jedenprocent #edukacja #prawo #libertarianizm
  • 18
  • Odpowiedz
@NPC_358034: Właśnie z nich rezygnuję - przez rozpoczęcie współpracy z organizacjami o wątpliwej w moim odczuciu renomie oraz wpadce przy wsparciu z RPO.
@powsinogaszszlaja: Wiesz jak tam wygląda sytuacja? Wiem np., że w Warszawie domy dziecka potrafia się bardzo różnić miedzy sobą i w niektórych mają wywalone na podopiecznych i ich edukowanie.
@MilionoweMultikonto: Dzięki!
@virusriddle: Wspieram każą dobrą inicjatywę bez względu na miejsce.
  • Odpowiedz
@NPC_358034: @MilionoweMultikonto: @powsinogaszszlaja: @virusriddle: @Amiioy: @Account_executive: @Technokrator: @tyrytyty: @Jell-o: @poam89: @fifithebest:

Odpowiem trochę wszystkim. Zrezygnowałem ze wspierania Watchdog ze względu na zamieszanie wokół wsparcia RPO oraz współpracę z organizacją, jesli dobrze pamiętam - był to Nigdy Więcej lub Kampanię Przeciw Homofobii, które są dla mnie kontrowersyjnymi organizacjami. Sam Watchdog, mimo wszystko uważam za organizację godną wsparcia i jeśli komuś nie przeszkadzają wymienione przeze mnie kwestie, to jak najbardziej warto wspierać. Moja optyka jest natomiast inna.

Wybór padł na Instytut Misesa - nie znalazłem sprawozdania rocznego - po wysłaniu zapytania na FB, dostałem je w pdf z długą odpowiedzią. Tworzą dużo edukacyjnych materiałów na temat prawa i ekonomii, omijają kontrowersyjne tematy światopoglądowe, które dzielą ludzi (w przeciwieństwie do Stowarzyszenia Libertariańskiego, które np.
  • Odpowiedz