Wpis z mikrobloga

#audio #audioboners #laptopy #netflix #hifi
Hej. Może komuś pomogę. Niedawno pytałem czy przez Displayport idzie cyfrowe audio, dzisiaj się przekonałem ze tak i to działa całkiem nieźle. Laptop podłączony kablem typu DP-HDMI (displayport to źrodlo, odwrotnie nie dziala!) Do tv a dźwięk wraca przez HDMI-ARC do amplitunera jako sygnal cyfrowy. Wszystko dziala idealnie. Amplituner dekoduje DTS i cokolwiek dostanie (zależy jaki macie amplituner). Pewnie też jest to zależne od sprzętu jako macie może na jakiś tanich laptopach czy tv to nie pójdzie więc radzę się upewnić. Pozdrawiam ;-).
  • 6
@sel9000: jeżeli to jest hdmi arc a nie wersja earc to jedyne co tam pójdzie to dts i dd+. Nic innego tam nie prześlesz, czyli dts HD ma, Dolby True HD, czy pełny atmos. brakuje przepustowości. Oczywiście jak puścisz jakąś protezę atmosa czyli np coś z netflixa to amplituner pokaże atmosa. Gdyż tego netlifx koduje w strumieniu dd+. Zatem jakość jest bardzo daleka od oryginału.
@ksiak: Jeszcze się tak nie zagłębiałem, cieszę się że idzie sam DTS bo myślałem że w ogóle nie będzie dźwięku a jest :), zrobiłem ten wpis bo masa ludzi pyta o to, pozdro ;).
@wypokowy_expert: spoko, nie wiedziałem podobno nie na każdym lapku, w internecie mało informacji na ten temat, jak nie kupisz adaptera to się nie przekonasz, zrobiłem wpis bo może ktoś się waha wywalić 50 pln na przewód lub adapter...
podobno nie na każdym lapku


@sel9000: nie wiem jak można to spieprzyć, działało to już na jednym z pierwszy laptopów z DP chyba w wersji 1.1, na oryginalnych driverach audio dziwnie to działało, bo trzeba było odznaczyć wyciszenie cyfrowego audio, potem z updatemi się unormowało i było widoczne jako osobne urządzenie audio.
: Jeszcze się tak nie zagłębiałem, cieszę się że idzie sam DTS bo myślałem że w ogóle nie będzie dźwięku a jest :), zrobiłem ten wpis bo masa ludzi pyta o to, pozdro ;).


@sel9000: jasna sprawa, ale na portalu społecznościowym jutro już nikt tego nie przeczyta. Napisz lepiej tę informację na jakimś forum audio jak: audiostereo.pl czy forum.audio.com.pl przynajmniej tam to się będzie dało odnaleźć.