Wpis z mikrobloga

Zainspirowany wpisami @Dominochlebiwino postanowiłem też wrzucać swoje relacje z wypraw w ramach #koronagorpolski

Pierwsze szczyty z tej listy zacząłem zdobywać już kilka lat temu, nawet nie wiedząc o istnieniu czegoś takiego. Po paru latach przerwy od wycieczek w górach, ponownie zainteresowałem się tematem niecały rok temu, tuż po wiosennym lockdownie. Jesienią 2020 roku z racji II fali wirusa wypady te (przeważnie jednodniowe) stały się jeszcze częstsze i bez nich trudno byłoby mi zachować jakąkolwiek równowagę psychiczną... Póki co podróżuję głównie w rejonie Sudetów, choć w tym roku chciałbym zdobyć przynajmniej parę szczytów w innych górach. Jeśli chodzi o zdobyte szczyty z KGP zbliżam się obecnie do półmetka.

1/28 - Skrzyczne 1257 m n.p.m. (Beskid Śląski)
Data: 16.07.2015
Trasa: Wisła Dziechcinka (stacja kolejowa) -> Trzy Kopce Wiślańskie (szlak żółty) -> Przełęcz Salmopolska (szlak czerwony) -> Malinowska Skała (szlak zielony) -> schronisko PTTK Skrzyczne (szlak zielony) -> wzdłuż wyciągu na Skrzyczne (szlak niebieski) -> Szczyrk centrum (szlak niebieski)
Długość trasy: ok. 23,6 km
Suma podejść: 1244 m

Drogę na pierwszy szczyt z listy wspominam jako trudną drogę jak przystało na totalnego amatora w górach. Sytuacji nie poprawiała upalna i duszna pogoda. Już na szczycie zanosiło się nawet na burzę, na szczęście przeszła później gdzieś bokiem a niebo się rozpogodziło. Motywacji dodawał (o wiele lepiej obeznany w Beskidach) kolega ze studiów, który narzucał konkretne tempo. Nagrodą za wysiłek były całkiem porządne widoki i krótki odpoczynek w schronisku. A potem ostrożne zejście do miasta.

#kgp #gory #beskidy #podrozujzwykopem
WR9100 - Zainspirowany wpisami @Dominochlebiwino postanowiłem też wrzucać swoje relac...

źródło: comment_16150511630MD0VGFOfKzse9x1ChxtME.jpg

Pobierz
  • 1