Wpis z mikrobloga

Dwuletnia Mazda 3 w wersji wyposażenia selection to o dziwo chyba jedna z lepszych opcji ma rynku pod względem wyposażenia do ceny czy mi się wydaje?

Ogólnie to słyszałem, że Mazda 3 to auto za drogie, ale do 19tys euro (około 85k) ciężko jest dostać auto które ma aktywny tempomat, światła LED, android auto czy kamery 360 stopnii. Do tego jakieś 18 calowe felgi. Znalazłem taką za niecałe 19k euro która ma 11 tys przebiegu.

Są jeszcze jakieś inne podobne opcje w kwestii wyposażenia? I najlepiej jakości wykończenia wnętrza
#motoryzacja #samochody #mazda
  • 28
@erni13: pracuje w wypożyczalni samochodów. Mam porównanie nowych do nowych. Klkilka modeli z kilkunastu marek.
Moje zarzuty do mazdy? Mulowato to jeździ, automaty słabizna, środek kiepsko wykonany ze słabych materiałów już po kilkunastu kkm widać mocne zuzycie, fotele niewygodne, audio słabe, wyciszenie kiepskie, asystenci jazdy mocno średni, media na pokładzie też słabizna, miękki łatwo rysujący się lakier. Już nie wspominam o częstych kradzieżach i sławnej korozji.
Sam mam mazdę 6 1
@ToJaTwojMorderca: o słabych materiałach słyszę pierwszy raz, może auta z wypożyczalni są dziadowsko traktowane? Widziałem takie i żadnych oznak użytkowania nie stwierdziłem.

Automat i mulowatosc to sprawa drugorzędna bo wolę manual i jeżdżę po mieście/autostradzie

Co do korozji to sam mam Mazde 6 II i nadal po 12 latach nie ma nawet grama rdzy na dole ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam porównanie nowych do nowych. Klkilka modeli z kilkunastu marek.

Moje zarzuty do mazdy? Mulowato to jeździ, automaty słabizna, środek kiepsko wykonany ze słabych materiałów już po kilkunastu kkm widać mocne zuzycie, fotele niewygodne, audio słabe, wyciszenie kiepskie, asystenci jazdy mocno średni, media na pokładzie też słabizna, miękki łatwo rysujący się lakier. Już nie wspominam o częstych kradzieżach i sławnej korozji.


@ToJaTwojMorderca: A co zaproponujesz innego w tym budżecie?
@erni13: tak, auta w wypożyczalni są dziadowsko traktowane i dlatego dobrze widać, które są solidne a które nie. Dziennie się przesiadam z auta do auta kilka/kilkanaście razy robiac kilkanascie/kilkadziesiąt km każdym więc mam takie szybkie porównanie jeden do jeden. Auta od 0km do mniej więcej 60kkm.
@Crow7422: mam porównanie do opla, Peugota, bmw, Volvo, mercedesa, Hyundaia, kia, renault, Citroen, dacia, audi, VW, skoda, toyota. Jedne są lepsze drugie gorsze niż mazda. A pisze że nie proponuje innych OPowi bo nie siedzę w cenach/wyposazeniach, pisze tylko odnośnie mazdy, jako fan marki jestem zawiedziony aktualnymi modelami. U nas we flocie większość aut jest w wysokich wersjach wyposażenia, nie ma golasow i tak je porównuje. Np głupi Hyundai i30 się
tak, auta w wypożyczalni są dziadowsko traktowane i dlatego dobrze widać, które są solidne a które nie. Dziennie się przesiadam z auta do auta kilka/kilkanaście razy robiac kilkanascie/kilkadziesiąt km każdym więc mam takie szybkie porównanie jeden do jeden.


@ToJaTwojMorderca: o jakim dokładnie modelu mówisz jeśli można spytać? Po 31k km w mojej 3ce 4th gen nie widze jakiegoś tragicznego zużycia.

Lakier rzeczwyiście jest delikatny, trzeba uważać, dlatego z przodu mam folie,
@erni13: @erni13: jeździłem każdą marką konsumencką, poza wymysłami jak ssangyong i luksusowymi jak porsche, i przynajmniej w 2019, Mazda biła wszystkich na głowę właśnie wyposażeniem, a jak próbowałem złożyć takie samo w np. BMW, z podobną mocą silnika i napędem na 4 (nowa trójka ma opcje na AWD) wychodziło mi 250k. Nie przejechalem sie tylko Oplem bo chyba uznali że jestem za młody na kupno nowego auta xD W audi
@Rabusek: nalot to tam #!$%@?, ważne żeby dobrze się jeździło mireczku :) trzymam kciuki za mazdę żeb. PS rabaty najczęściej dostają konkretne grupy zawodowe. Np Volvo chce być kojarzone z lekarzami i architektami i dają dobre rabaty. Jak jesteś taksówkarzem to w toyocie bez gadania dostajesz 13-17% w zależności od wyposazenia na hybrydę. I mówię o konfiguratorze a nie gotowych autach na placu