Wpis z mikrobloga

Wiem, że jest nocna, ale ponawiam wątek:
Jaki macie pomysł na to, aby Polska była prosperującym, bogatym krajem z dużymi wpływami na całym świecie (np. media, kultura, muzyka, filmy itd.)?
Ciekawa jestem Waszych odpowiedzi, co wykopkowi politycy mogliby zmienić w naszym kraju? To ważne pytanie.
Proszę o jak najdłuższe odpowiedzi.

  • 14
Jaki macie pomysł na to, aby Polska była prosperującym, bogatym krajem z dużymi wpływami na całym świecie (np. media, kultura, muzyka, filmy itd.)?


@blablaelotrzydwazero: ale po co? Ja bym wolał żeby była częścią czegoś pięknego, niż żeby się dorabiała kosztem innych, i długoterminowo samej siebie. Niech się wzmacnia integracja europejska. A tak generalnie, to powinniśmy znacząco zmienić system edukacji poprzez lanie w niego wielu więcej środków. To jest najlepsza rzecz jaką
@blablaelotrzydwazero: w Polsce to co prywatne dziala naprawde bardzo dobrze, wiec w Polsce postawilbym na jak najwieksza prywatyzacje uslug, przy rownoczesnym wzmocnieniu instytucji nadzoru i kontroli, ktore pilnowalyby czy prywatne inicjatywy nie leca w kulki, dodatkowo nalezaloby usprawnic organy wymiaru sprawiedliwosci i odpolitycznix prokurature, zmienic, uproscic przepisy i przeciwdzialac inflacji prawa, wejsc w prawdziwy dyskurs tworzenia prawa w UE, dziski czemu prawo unijne byloby rowniez mniej obciazone wszechobecnemu holdowi biurokracji, stworzyc
@blablaelotrzydwazero:
- Rozpocząć wojnę z Czechami i się od razu poddać.
- Wszystko zaorać i zasiać rdest.
- Wprowadzić wysokie kary dla urzędników i polityków za pomyłki i działania na szkodę kraju jak populizm itp, coś jak za sanacji.
- Kupić największą bombę atomową od Rosji i zdetonować ją we wsi Piątek, geograficznym środku Polski.
- Założyć kult z prawdziwego zdarzenia i w jakiś sposób wcielić w niego wszystkich Polaków, a
Nie ma takiej możliwości - polska geografia, brak surowców naturalnych, aktualna struktura energetyczna i demograficzna wskazują na to, że ten kraj nie ma specjalnej przyszłości.
Potrzeba setek miliardów złotych, żeby to wszystko naprawić, a nie wiadomo skąd je wyczarować...