Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu któryś neuropek robił wyliczenie, jak to spółki Mentzena nie wykazują prawie przychodów, więc jego kancelaria klepie biedę.

Ostatnio korzystałem z jego kancelarii do ogarnięcia IP Boxa. Teraz jest okres związany z PITami, więc pewnie większość faktur idzie od programistów.
Wszystko robione jest na jego JDG, a nie na spółkę. Patrząc po numeracji, wystawił w miesiącu kilkaset faktur (pewnie grubo ponad 500).
Za taką usługę kosi około 2000pln netto.

Matematykę zostawiam Wam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mentzen #konfederacja #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa
  • 22
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu któryś neuropek robił wyliczenie, jak to spółki Mentzena nie wykazują prawie przychodów, więc jego kancelaria klepie biedę.


@Priya: Podlinkuj proszę.
  • Odpowiedz
@Priya: Neuropek @am_anfang_war_napoleon prześwietlał to co mógł prześwietlić, czyli jego udziały w podmiotach zarejestrowanych w KRS, których bilans możesz tam sprawdzić.

To co Mentzen zarobił na JDG jest nie do sprawdzenia. Sam z resztą założyłeś że wystawił ponad 500 faktur na 2000zl bazując na Twoim przypadku, co jest myśleniem życzeniowym. Wbrew pozorom doradcy podatkowi nie zarabiają na każdej fakturze 2tys.
  • Odpowiedz
Sam z resztą założyłeś że wystawił ponad 500 faktur na 2000zl


@venividi: Nigdzie tak nie założyłem, napisałem że zapewne większość FV idzie od programistów bo jego kancelaria jest bardzo popularna w tym temacie i to jest najgorętszy okres do ogarnięcia ulgi.
  • Odpowiedz
Nigdzie tak nie założyłem


No ale skąd możesz mieć pojęcie że większość to programiści? To że jest okres rozliczeń, nie musi oznaczać że ma dużą część faktur od programistów. To jest Twoje niczym nie podparte założenie.

Równie dobrze może mieć 20 faktur na 2tys, a reszta na jakieś małe usługi doradcze dla osób fizycznych na 20zl.

#!$%@?ę w ogóle od tego że poza przychodami nie wiesz ile ma kosztów uzyskania przychodów i
  • Odpowiedz
Równie dobrze może mieć 20 faktur na 2tys, a reszta na jakieś małe usługi doradcze dla osób fizycznych na 20zl.


@venividi: Tylko z firmy w której pracuje chyba 20 osób się do niego zgłosiło. Jakbyś miał rozeznanie w sprawie tych ulg i porozmawiał z ludźmi z branży IT, to byś wiedział że jest to po prostu jedna z najpopularniejszych (jeśli nie najpopularniejsza) kancelaria zajmująca się tematem. Już pomijam, że żaden doradca
  • Odpowiedz
@Priya: Przecież to Ty napisałeś posta gdzie próbujesz udowodnić że Kancelaria Mentzena radzi sobie świetnie, a argumentujesz to jedynie swoimi przeczuciami.

Równie dobrze mogę postawić tezę że Mentzen radzi sobie super słabo, bo kiedyś go widziałem w Biedronce i wziął ten tańszy twarożek. I będzie to taki sam wniosek z dupy, jak Twój

To że Tobie się coś wydaje, nie oznacza że tak faktycznie jest.

Mimo to pokazuje to moim zdaniem
  • Odpowiedz
@Priya: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla typowego wykopka, który sobie siedzi przed kompem i spamuje szczuciem to taki atak na człowieka, który się dorabiał od zera jest czymś normalnym. Natomiast gdyby to był kolega z branży prawniczej, obojętnie jakiej to by się zastanowił i mógłby skorzystać z podobnego pomysłu, jeszcze pochwaliłby i pewnie jeszcze chciałby się spotkać i dostać radę.

Naprawdę nie rozumiem, zarzuca mi się że cierpię na
  • Odpowiedz
@venividi: Widzę mniej więcej ilość dokumentów sprzedażowych jakie wystawia, widzę jak jest popularna jego firma i widzę ile kosztuje tak popularna u niego usługa. Nie robię dokładnych wyliczeń, tylko pokazuję skalę. I tak skala stoi w sprzeczności z "analizą", którą neuropek wrzucił jakiś czas temu, bo pomijała ona dość istotną rzecz - JDG.

Jak widzisz tutaj jakieś oranie lewaka, to powinieneś odstawić wykop, bo chyba za mocno się zafiksowałeś.
  • Odpowiedz
bo pomijała ona dość istotną rzecz - JDG.


@Priya: A jak miała wziąć pod uwagę JDG skoro nie są to dane jawne?

Widzę mniej więcej ilość dokumentów sprzedażowych jakie wystawia


@Priya: Ale nie wiesz na jakie kwoty, bo oferuje różne usługi, począwszy od księgowości za 130zl netto skończywszy na "promocji dla youtuberów".

widzę ile kosztuje tak popularna u niego usługa.


@Priya: Jedna z dziesiątek innych, które oferuje, a których
  • Odpowiedz
A jak miała wziąć pod uwagę JDG skoro nie są to dane jawne?


@venividi: No nie mógł wziąć. Dlatego stworzyłem swój wpis, żeby pokazać że informacje z tamtego wpisu z pominięciem zwykłej DG są bez sensu.

Tak, oferuje różne usługi ale biorąc pod uwagę popularność ip boxa i popularność jego kancelarii zakładam, ze znaczna część pochodzi właśnie stąd. Być może się mylę, może jest ich mniej. Ale nawet jakby takich faktur
  • Odpowiedz