Wpis z mikrobloga

Tak, można nie dodawać oliwy bo chorizo jest tłuste ale wiadomo, że makro musi się zgadzać (mniej więcej bo nie liczyłam akurat XD). Polecam smażyć na średnim ogniu bo papryka z chorizo lubi się przypalać i dymić.

Papryczki padron z chorizo

250g papryczek padron
100g chorizo
1 łyżka oliwy
2 ząbki czosnku
Sól

Chorizo pokroić w plasterki, lekko podsmażyć na suchej patelni.
Zdjąć żeby się nie przesmażyło.
Na patelnię wlać oliwę, dodać zgniecione ząbki czosnku w łupinach i papryczki.
Smażyć, aż te ostatnie zmiękną i miejscami pokryją się czarnymi plamami.
Dodać chorizo, oprószyć solą, wymieszać i podawać.

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Tak, można nie dodawać oliwy bo chorizo jest tłuste ale wiadomo, że makro m...

źródło: comment_1614927530XTEqjXtL8YIrYnKyVCS8dH.jpg

Pobierz
  • 15
@chixi: nie widze sensu, padrony trzeba robic odpowiednio najlepiej startujac na zimnej oliwie zeby odpowiednio pekly i nabraly slodkosci xD po drugie szkoda psuc smak padronow oliwa wytopiona z chorizo
@Jedyny_Jedynak jak w konfitowanym trochę, jest fajny łagodny

@eternit_nie_wybacza nie widzę różnicy jeśli chodzi o same papryczki czy startuję z zimnej czy rozgrzanej, finalny efekt jest porównywalny.
A co do psucia smaku, to ja lubię klasyczne smaki ale szybko mi się nudzą, no nie będę jeść do końca życia papryczek przyrządzonych w jeden i ten sam sposób ¯_(ツ)_/¯

@banjo a spróbuje bo ja octowa dziewczyna :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chixi: ja akurat dolozylam do słojów z papryka zwykłą, może to ma znaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i u mnie cała rodzina octowa to każdy był zadowolony xd
@chixi: ja wlasnie padrony mecze juz dluzszy czas, najlepsze mi wychodza wlasnie startujac z zimnej oliwy, elektryczna kuchenka na 5/10 pod przykryciem i wolno przez jakis czas zeby je rozgrzac, potem zwiekszam lekko palnik i idealnie wtedy wybuchaja i maja slodkosc