Wpis z mikrobloga

Witam, jest tu ktoś kto studiuje, bądź studiował makrokierunek: automatic control and robotics, electronics and telecommunication, informatics na Politechnice Śląskiej w Gliwicach?? Poszukuje opinii na temat tego kierunku, tego jacy są wykładowcy, jaki jest poziom języka angielskiego na prowadzonych zajęciach? Czy wykładowcy chcą #!$%@?ć jak najwięcej studentów? I ogólnie czego można się nauczyć. (Jak coś to interesuje mnie specjalizacja w automatyce i robotyce, jeśli ktoś studiuje). Można też się wypowiedzieć na temat wydziału oraz innych kierunków jak EiT lub AiR (czy są jakieś konkretne różnice miedzy AiR po polsku, a angielsku?

#psl #politechnikaslaska #studia #waei #aei #eit #air #elektronika #automatykairobotyka
  • 7
  • Odpowiedz
@tomekszz: różnica jest taka, że będziesz studiował z erazmusami, którzy w #!$%@? mają kierunek, naukę i są tu po to, by ruchać łatwe p0lki, jednocześnie poziom jest dużo niższy, bo prowadzący mają presję z góry, żeby przepuszczać każdego mokebe, bo unia płaci z euro. Jak chcesz studiować po angielsku to jedź na poważną uczelnie, nie wiem, do Zurychu czy do Danii.
  • Odpowiedz
@CXLV: aż tak jest źle jeżeli chodzi o poziom studiów po angielsku na pśl?? Generalnie to ja już studiowałem jeden semestr na agh kierunek - eit (zrezygnowałem jeszcze przed sesją) i muszę przyznać, że osoby studiujące po angielsku raczej bardzo nie narzekały, wiadomo że poziom niższy niż na moim kierunku (eit po polsku), ale i tak raczej nie jest źle.. pytam się dlatego, bo nie jestem do końca przekonany co do
  • Odpowiedz
@CXLV: w takim razie lepiej jest studiować po polsku?? Jeśli tak, to jaki kierunek lepszy na pśl, bo rozważam dwa (air oraz EiT), ale do airu nie jestem do końca przekonany, bo zapewne #!$%@? jest taki jak na moim kierunku na agh xDD, chociaż mogę się mylić ;D. Co do EiT, to z tego co w necie widziałem to w miarę spoko to wygląda, ale nie spotkałem się z żadnymi opiniami
  • Odpowiedz
@tomekszz: nie wiem jak jest na polsl, dużo większe obeznanie mam w PWr i PW, znam wprawdzie kilku absolwentów polsl, czytałem niektóre książki profesorów z tej uczelni - na pewno nie jest to gównouczelnia, a warty polecenia jest kener (Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki RE-5). Zarówno po AiR jak i po EiT można znaleźć ciekawą inżynierską robotę, osobiście bym się skłaniał bardziej w stronę AiR, bo dużo łatwiej o pracę
  • Odpowiedz
to fajnie sie składa, bo interesują mnie konkretnie dwa kierunki na PWr (Inżynieria elektroniczna i komputerowa w języku angielskim na W4 oraz Elektronika), byłbym wdzięczny jeśli masz jakieś info na ich temat :D. Głównym moim faworytem jest ECE, widziałem wpis właśnie na wykopie odnośnie tego kierunku: https://www.wykop.pl/wpis/24591749/halo-tegoroczni-maturzysci-%CA%96-matury-juz-za-wami-t/

i nie wiem jak to wszystko się ma do rzeczywistości :D?

co do elektroniki, to nwm czy się na nią decydować, bo widziałem dosyć sporo
  • Odpowiedz