Wpis z mikrobloga

dzisiaj wielki test czy poleci ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc zapraszam to obstawiania

dla niewtajemniczonych jest to samolot RC FPV drukowany 3D. robiłem go dwa tygodnie. model TA-152C Focke-Wulf

#druk3d #chwalesie #tworczoscwlasna #majsterkowanie #modelarstwo #fpv #drony
mapache - dzisiaj wielki test czy poleci ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc zapraszam to obstawiania

...

źródło: comment_1614853829W8O0DRji8fn5U9179AFUK2.jpg

Pobierz

Kiedy się rozbije?

  • Nie rozbije 9.9% (196)
  • Przy starcie (rzut z ręki) 52.8% (1042)
  • Podczas lotu 9.5% (188)
  • Przy lądowaniu 27.8% (549)

Oddanych głosów: 1975

  • 103
  • Odpowiedz
@mapache: Bardzo ładna Foka. Jaka masa startowa oraz wymiary? Jakim silnikiem to napędzasz? Jakieś klasyczne elementy budowy (listwy, sklejka, balsa) czy wszystko z drukarki?
Pozdrawiam! P.s. byłbyś skłonny wydrukować koledze mirkowi zestawik do budowy?
  • Odpowiedz
@Kjerownik: 940g, silnik 650kv na 4S. wszystko druk prócz popychaczy (druty 0.8mm). oj nie, nie wydrukuje komuś XD za dużo #!$%@? i za dużo kasy bym musiał wziąć by mi się chciało. ale są sklepy w poslce gdzie za 300zł są
  • Odpowiedz
nie mam chomika

@mapache: myszy są tanie... ;)

Btw nie myślałeś by pierwszy oblot robić na sucho, np na lince między blokami?

DAAAwno temu tak testowaliśmy konstrukcje latające - używając istniejącej przewieszki od kablówki.

Na taką międzyblokową przewieszkę (lina stalowa + podwieszony przewód od kablowki, z wyższego bloku na niższy czyli pod kątem) założone spore ciężkie stalowe kółko (obręcz), do którego zapięta solidna dratwa (do szybowców wystarczała) oraz sznurek. Dzięki temu
hrumque - > nie mam chomika
@mapache: myszy są tanie... ;) 

Btw nie myślałeś by p...

źródło: comment_1614857286V6ekjSNIX08OHQAskPb8f7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mapache: Wow, skąd plany? I jaki materiał :) Kupiłem drukarkę zeby zrobić samoloty ale moje skille lądowania trochu mnie zniechęcają bo tydzień druku dla 5 min lotu trochę się nie kalkuluje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz