Wpis z mikrobloga

Jak działają fani spisków. Zero logiki, mieszanie wszystkiego co im wygodne ze swoją niewiedzą.


@text: Tak to działa, w grudniu mieliśmy tego popis na wykopie, codziennie w gorących jakiś fake news o szczepionce ¯\_(ツ)_/¯
@text: Twoja analiza jest niewiele lepsza od tego co zarzucasz swoim przeciwnikom. Grupa ludzi szczepionych nie jest tą samą grupą którą dotyczą statystki śmiertelności, więc porównywanie tych liczb nie jest poprawne.
Twoja analiza jest niewiele lepsza od tego co zarzucasz swoim przeciwnikom. Grupa ludzi szczepionych nie jest tą samą grupą którą dotyczą statystki śmiertelności, więc porównywanie tych liczb nie jest poprawne.

@wrzesien:
Bzdura, oni szczepili praktycznie wszystkich seniorów, a statystyki średnich zgonów tyczą się właśnie ich.
Byś moze nie szczepili ludzi na granicy śmierci, więc umieralnośc nie jest tak wysoka. Ale prawa jest taka, że ludzi w wieku 65-110 lat, praktycznie nie
@text: Bardzo mnie zaskoczyłeś, iż robisz to z pełną świadomością.

Byś moze nie szczepili ludzi na granicy śmierci, więc umieralnośc nie jest tak wysoka.


@text: Jaka jest zatem umieralność w przeciągu 14 dni jeśli wykluczy się osoby, które w/g współczesnej wiedzy medycznej nie przeżyją tych 14 dni z dużym prawdopodobieństwem?

Czy możesz wskazać też gdzie sugeruję, iż Izrael szczepi tylko idealnie zdrowych?
@wrzesien:
Powiedz mi, czego nie ogarniasz, że jeśli np w tym okresie powinno normalnie umrzeć 100 os z punli osób, a po szczepieniach z tej samej puli umiera 50 na wszystkie przyczyny, to ni #!$%@? nie można tego zwalić, że szczepienia powodują nadmierne zgony. Czego nie ogarniasz? I to niezależnie czy szczepili 100% czy 70%. z tej populacji.
@text: Czy możesz też wskazać, gdzie twierdzę, iż szczepienia powodują nadmierne zgony?

Spróbuj odwrócić swoje rozumowanie, np. X% procent ludzi na OIOMie umiera, podczas gdy dla tej grupy wiekowej tylko Y% umiera w tym samym okresie czasu. Jeśli X>Y to znaczy, iż OIOMy zabiją i trzeba je zamknąć?
@wrzesien:
Ty nie rozumiesz chyba jakie to grupy. Tam szczepienia są dla wszystkich, więc jak najbardziej można odnosić to do statystyk śmiertelności całej populacji w tym wieku.
Ty mi sugerujesz zaś, że jak tak samo manipuluje, gdy oni każda śmierć z tej grupy zaliczają jako wynik szpepienia, mimo że same table absolutnie tego nie sugerują, ot analizują tylko co się w tej grupie dzieje. Oni nie porównują więc absolutnie niczego. To
@wrzesien:
Poza tym podałeś absolutnie durny przykład. Bo bardziej odpowiedni z Oiomem jest taki, że nagle otwiera się wiele Oiomow, i patrzymy na statystyki wszystkich zgonów dla danej populacji. Jeśli normalnie umierało na wszystkie powody z 1000 os na tydzień, a po otwarciu Oiomow jest np 800 zgonów, to można wysnuć początkowe wnioski, że Oiomy pomagają.
Jeśli normalnie umierało na wszystkie powody z 1000 os na tydzień, a po otwarciu Oiomow jest np 800 zgonów, to można wysnuć początkowe wnioski, że Oiomy pomagają.


@text: Czyli tak jak myślałem, wiesz o czym mówisz. Generalnie w Twoim przykładzie miedzy 26.01 a 10.2 nie szczepiono ludzi, którzy byli na przysłowiowym łożu śmierci, dlatego ich śmiertelność jest mniejsza od statystycznej. Po prostu zostali odrzuceni wszyscy, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli
@wrzesien:
XD ty nadal nie rozumiesz, zaszczepiono wtedy 84 % ludzi z grupy 60+, a Śmiertelność tej grupy była nie o 10% niższa, tylko 25x nizsza. Z tego absolutnie nie da się wysnuć wniosku, że szczepienia są szkodliwe, a właśnie to robi ten artykuł. A właśnie o tym pisałem, że oni mega manipulują i absolutnie nie mają ku temu podstaw. A ty próbujesz to negować więc zwyczajnie kłamiesz.
@text: Ten artykuł nie jest zbyt przemyślany, bo liczy śmierci na COVID i porównuje je z normalną śmiertelnością. Jeśli by chciał rzeczywiście coś policzyć to musieli by odjąć zarażonych, ale wydaje mi się, iż był pisany pod tezę.

BTW włącz wiadomości prywatne ;-)