Wpis z mikrobloga

To jest rondo 3 pasmowe, ja jadąc z 1 do 4 wjeżdżam na rondo lewym pasem ulicy i zajmuje skrajnię wewnętrzny pas na rondzie. W okolicach zjazdu nr 3 zmieniam na środkowy pas, a następnie na zewnętrzny żeby opuścić rondo. Dzięki temu, inni mogą np wyjechać z 2 na 3.
Ale jest niestety taka duża masa ludzi, którzy potrafią nawet z 4 na 3 pojechać pasem skrajnie zewnętrznym.. blokując innym możliwość wjechania na rondo. Co takimi ludźmi kieruje? Nie wiem ¯\_(ツ)_/¯

Pobierz Szawagier - To jest rondo 3 pasmowe, ja jadąc z 1 do 4 wjeżdżam na rondo lewym pasem ...
źródło: comment_1614841732NMaXM4DjqynxDo4M2JTwpi.jpg
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szawagier: 3 pasma to przegięcie pały IMO. 2 w zupełności wystarczają - albo zjeżdżasz albo jedziesz dalej, tym bardziej jak rondo jest tak wielkie. Ale popieram że jak najbardziej należy korzystać z innego pasa niż zewnętrzny.
@Szaraban: powinno być turbinowe, ale niestety nie ma..
Są 3 pasy i trzeba się stosować do zasad ruchu drogowego, czy na zwykłej drodze z 3 pasami skręcasz w lewo z prawego pasa? I choć w przypadku ronda jest to bezpieczne, to objeżdżanie prawym pasem jest po prostu niedozwolone. Jak ktoś nie potrafi zmienić pasów na rodzie by było to bezpieczne to niech zapisze się na kurs doszkalający a nie blokuję całe
@Szaraban: O to to - dokładnie dlatego nie ma żadnego problemu, aby jeździć w kółko prawym pasem. Co lepsze to nawet zgodnie z tym art. jest to obowiązek, jeżeli nikogo się nie wyprzedza.

@Szawagier: Zatem zmieniaj pas z ustępowaniem jadącemu pasem, na który chcesz wjechać, gdyż taka osoba jadąca prawym pasem jedzie nim w pełni zgodnie z przepisami. Albo sam jeździj też prawym w kółko :)

Są 3 pasy
czyli to Ty jesteś tym który jeździ prawym pasem dookoła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Szawagier: Tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale powinno jeździć się tak jak na obrazku ¯_(ツ)_/¯


@Szawagier: Oczywiście są to niezgodne z obowiązującym prawem bzdury na tym obrazku, gdyż auto niebieskie i srebrne niezgodnie z prawem skręcają w prawo z lewego i środkowego, zamiast z prawego pasa (art. 22.2.1
Pobierz vertical - > czyli to Ty jesteś tym który jeździ prawym pasem dookoła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

...
źródło: comment_1614848473zTfraxgTWxAUhbh85aFukE.jpg
@vertical:

auto niebieskie i srebrne niezgodnie z prawem skręcają w prawo z lewego i środkowego, zamiast z prawego pasa


gdzie ty chłopie widzisz żeby auto niebieskie i srebrne skręcało w prawo z lewego i środkowego pasa?
Srebrny jedzie na wprost, a niebieski na wprost, w lewo, lub zawraca.
Po co w takim razie robić rondo z 2-3 pasami skoro każdy głąb jak ty będzie jeździł dookoła tym zewnętrznym... Niestety dalsza dyskusja
gdzie ty chłopie widzisz żeby auto niebieskie i srebrne skręcało w prawo z lewego i środkowego pasa?


@Szawagier: W zaznaczonych miejscach. To są zmiany kierunku jazdy w prawo tych aut - dlatego włącza się tam prawy kierunkowskaz.

Srebrny jedzie na wprost, a niebieski na wprost, w lewo, lub zawraca.


@Szawagier: Kompletne bzdury, pasy ruchu wcale tak nie prowadzą żeby można było tak twierdzić. Skręt w lewo, jak i zawracanie nie
Pobierz vertical - > gdzie ty chłopie widzisz żeby auto niebieskie i srebrne skręcało w prawo...
źródło: comment_1614850065KNU4Pjq5Iyl7Iwm6jHSzo9.jpg
@vertical: mi w tym wszystkim chodzi tylko o to, żeby używać tych pasów jeżeli sie zjeżdża dalej niż pierwszym zjazdem, po coś w końcu one są, ułatwiają życie innym.
Ty nieważne którym zajazdem będziesz opuszczał rondo, jedziesz jednym pasem tym zewnętrznym, nawet dookoła, i to jest Twoja logika. Która do mnie nigdy nie przemówi ¯\_(ツ)_/¯

Co do obrazka, uważasz że niebieske auto skręca w prawo jadąc niebieskim paskiem? :d
Pobierz Szawagier - @vertical: mi w tym wszystkim chodzi tylko o to, żeby używać tych pasów j...
źródło: comment_1614851373K4OoYEyQ8xLCEEeV2P6biI.jpg
mi w tym wszystkim chodzi tylko o to, żeby używać tych pasów jeżeli sie zjeżdża dalej niż pierwszym zjazdem, po coś w końcu one są, ułatwiają życie innym.


@Szawagier: to ciekawe jak szybko przeszedłeś z dyskusji że przepisy nakazują do twierdzenia że tak byś chciał bo tak lubisz
i to jest Twoja logika.


@Szawagier: To nie jest żadna moja logika ani mój wymysł, tylko opis obowiązującego prawa, konkretnie art.16.4 i art. 22.2.1 PoRD, które mają tu zastosowanie.

Co do obrazka, uważasz że niebieske auto skręca w prawo jadąc niebieskim paskiem? :d


@Szawagier: Na zjeździe tak, stąd prawy kierunkowskaz. Jadąc dookoła wyspy jedzie na wprost bez zmiany kierunku jazdy, stąd brak kierunkowskazu. Myślisz, że dlaczego niebieski jedzie dookoła bez