Wpis z mikrobloga

Jako, że jestem zielony w temacie, czy możecie mi poradzić lub macie jakieś ciekawe linki z omówieniem ile rocznie wynosi średnio utrzymanie samochodu? Mam opcję wziąć #renault #scenic drugiej generacji w 1.9dci w sumie to za pół darmo. Niestety nie wiem jak mocno takie auto obciąży mój budżet nawet przy średnim korzystaniu z auta - myślę jakieś 10-15k rocznie.
  • 4
@tomono: liczyłem kiedyś koszty utrzymania pełnoletniego wtedy Renault Laguna 1 z silnikiem 1,6 16v i LPG. Wychodziło mi 0,43 zł/km przy przebiegu rzędu 20 tys. km na rok. Wychodził miesięczny koszt w okolicach 700 zł z czego mniej więcej połowa to paliwo. Dla diesla może być drożej, bo paliwo droższe i awarie mogą być grubsze, ale może nie będzie tak źle, bo ja nie oszczędzałem zbyt mocno na serwisie
Ja mam 2007 że 130 konnym silnikiem. Odkupiony od bliskiej rodziny, mamy go 3 lata i nic w nim nie zrobiłem jeszcze. Rodzina 2+2, dwa foteliki z tyłu.

Sześciobiegową skrzynia się odepchniesz, nie jest jakiś turbo muł. Z mankamentów to parowanie szybko (zbiera się woda jak nie zadbasz o drożność odpływu) i drobna elektronika.

Mieliśmy brać leasing już dwa lata temu, ale póki działa to zostawiamy. Designu nie ma za grosz, prestiż