Wpis z mikrobloga

  • 19
@NVX78 Możnaby być dżentelmenem gdyby kobiety szanowały mężczyzn. Ale nie szanują a ich mózg pracuje na hipergamicznych obrotach więc 0 takich simpowskich praktyk
  • Odpowiedz
@scotieb: Gentlemani to mit - przeciętny XIX w. brytyjski. gentleman tyle rozbijał się po burdelach, że aż 1/10 kobiet wówczas trudniła się prostytucją. Ale najważniejsze, że nauczyli się na salony kilka formułek xDDD
  • Odpowiedz
Ale najważniejsze, że nauczyli się na salony kilka formułek xDDD


@NVX78: no i prawidłowo oto chodzi

a tak ogólnie to ten kanał bardzo mi się przydał w ogarnięciu ubioru i oceniam go dobrze poza kilkoma krindżowymi filmikami
  • Odpowiedz
Gentlemani to mit


@NVX78: Mit dla kogoś, kto myśli, że ta cała arystokratyczna zabawa da się przełożyć 1:1 na dzisiejsze warunki. Ten cały savoir vivre, bycie gentlemanem/damą było normą wyłącznie jednego procenta populacji. Kobiety od dziecka miały przypisaną rolę, mężczyźni od dziecka mieli przypisaną rolę. I grali.

Gentelman nie błaznował bo chciał zaruchać, tylko dlatego że tego wymagała od niego rola - kultura danej grupy, sztywne więzy z których mógł się
  • Odpowiedz
@NVX78:
Kiedyś oglądałem ten kanał. Nie wiem, jak teraz, ale wtedy prowadził go taki wątły pedałek o cienkim głosiku. Swoją wiedzę o etykiecie sprowadzał jedynie do kupowania produktów. Mówił widzom, że wystarczy kupić płaszcz z fajnymi guzikami i już się jest człowiekiem savoir vivre. Nie miał nawet o tej wizualnej sferze żadnego pojęcia, co poniekąd sam przyznawał.
Najbardziej go jednak wyśmiali, gdy nagrał film o byciu prawdziwym mężczyzną.
  • Odpowiedz