Wpis z mikrobloga

Niech któryś spec z #polityka wyjaśni mi, jaki jest sens atakowania teraz radnego z pcimia?

Skoro mają taśmy (skąd je mają?) to nie mogli poczekać aż Obajtek zostanie premierem? Przecież te taśmy to byłby dynamit, jakby okazało się, że Obajtek sformował nowy rząd, środek pandemii a tu tydzień do zaprzysiężeniu publikacja taśm. Taka zagrywka byłaby czymś a la taśmy wprostu.

Nikogo nie zastanowiło, dlaczego teraz te taśmy zostały opublikowane? Zaraz ktoś powie, ale przecież nie jest moralne trzymanie takiego materiału nie wiadomo ile!1!

A czy moralne jest nagrywanie człowieka bez jego zgody i wiedzy? Zawsze w takich sprawach zdumiewa mnie, że wielu ludzi oburzając się na nagranych polityków nie pyta, kto ich nagrał. Czy próbowaliście kiedyś coś nagrać. Spróbujcie. Trzeba mieć głowę gdzie i jak podłożyć podsłuch, żeby materiał był możliwy do zrozumienia.

I tak mała dygresja. Jakoś na jesieni 2013 roku, mój kolega który udzielał się politycznie w PO, na pytanie ile procent będzie w następnych wyborach, powiedział mi, że mało i, że już media ich nie lubią. Zapamiętałem to, bo całkowicie nie zgadzało się to co mówił z rzeczywistością ale jednak miał kontakt z wierchuszką więc coś do niego docierało. Szur, szur, no nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 20
jakby był premierem to mógłby hipotetycznie mówić na taśmach o zbrodniach wojennych torturach handlu ludźmi defraudacji pieniędzy, wybierz cokolwiek xD i tak by mu nic nie zrobili wtedy koledzy z sądu najwyższego i prokuratury


@twoi_oyciec: no ale jakie to ma znaczenie? Lepiej mieć taśmy na premiera RP czy na prezesa Orlenu?
A czy moralne jest nagrywanie człowieka bez jego zgody i wiedzy?


@qluch: Tak. Gdybyś kogoś chciał nagrać za jego zgodą i wiedzą to nie wiem po co miałbyś nagrywać bo niczego ciekawego byś nie nagrał.

Czy próbowaliście kiedyś coś nagrać.


Tak

Trzeba mieć głowę gdzie i jak podłożyć podsłuch, żeby materiał był możliwy do zrozumienia.


Mamy XXI wiek.
Tak. Gdybyś kogoś chciał nagrać za jego zgodą i wiedzą to nie wiem po co miałbyś nagrywać bo niczego ciekawego byś nie nagrał.


@yaah: XD Wiesz co? Niczym się nie różnisz od pisowskich bolszewików. Wartość i kierunek ten sam, tylko zwrot przeciwny.

Mamy XXI wiek.


@yaah: I co z tego? Czyli XXI wiek jest odpowiedzią na wszystko? Czy powinno się pozwolić dzieciom na zmianę płci?
Odpowiedź: Mamy XXI wiek (
to nie mogli poczekać aż Obajtek zostanie premierem?


@qluch: a może nigdy nim nie zostałby? Teraz jest dobry moment bo dopiero co zebrał deszcz nagród i pochwał od pisowskich mediów.

Zawsze w takich sprawach zdumiewa mnie, że wielu ludzi oburzając się na nagranych polityków nie pyta, kto ich nagrał.


@qluch: Sam Obajtek nawet o to nie pyta...
A tu nie chodziło o to, żeby Obajtek został premierem?


@Volki: Właśnie mnie to zastanawia. Kto stoi za tymi taśmami. Bo to może być jakaś wewnętrzna robota w partii.
@qluch:

Wytłumacz mi w takim razie jak miałoby wyglądać nagranie kogoś za jego zgodą i jak to potem wykorzystać. Polityka to brudna i obrzydliwa gra.

Czyli XXI wiek jest odpowiedzią na wszystko?


XXI wiek jest odpowiedzią na Twoje pytanie odnośnie możliwości nagrywania kogoś w dobrej jakości.
a może nigdy nim nie zostałby? Teraz jest dobry moment bo dopiero co zebrał deszcz nagród i pochwał od pisowskich mediów.


@szurszur: No właśnie, to mnie zastanawia. Jaki efekt będą miały te taśmy? Opozycja poszczeka poszczeka i pójdzie do budy. Czy Obajtka usuną? Wątpię. Zobacz na przykład sprawę Banasia. Kto o nim pamięta?

XXI wiek jest odpowiedzią na Twoje pytanie odnośnie możliwości nagrywania kogoś w dobrej jakości.


@yaah: ok, ale
Przecież te taśmy to byłby dynamit, jakby okazało się, że Obajtek sformował nowy rząd


@qluch: a może komuś zależy na tym, żeby premierem pozostał doradca Tuska. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skoro mają taśmy (skąd je mają?) to nie mogli poczekać aż Obajtek zostanie premierem? Przecież te taśmy to byłby dynamit, jakby okazało się, że Obajtek sformował nowy rząd, środek pandemii a tu tydzień do zaprzysiężeniu publikacja taśm. Taka zagrywka byłaby czymś a la taśmy wprostu.


@qluch: Ta, dynamit. Widać, jak teraz wybuchł. A na co mają czekać, aż PiS dokończy dobrą zmianę i zabetonuje się na scenie na dekady, jak Orban?
@qluch: Ekipa Morawieckiego pewnie wsypała Obajtka bo dostali cynk że będą dalej rządzić i mogą poświęcić tak nic nie znaczącego człowieka jak Obajtek. Pewnie jest to że nie będzie premierem.
Tak jak z pamiętnymi taśmami o ojcu Morawieckiego Kornelu i aferze Getback - zrobiła to ekipa Zera Ziobry by nacisnąć na Morawieckiego. Szymowski to opisywał jak Morawiecki pojechał do Kaczyńskiego i kazał usunąć Ziobrę z urzędu, Kaczor sie nie chciał zgodzić
A czy moralne jest nagrywanie człowieka bez jego zgody i wiedzy?

@qluch: Biorąc pod uwagę jak bardzo polityka i politycy są zepsuci nikt raczej nie zadaje sobie takiego pytania.

Skoro mają taśmy (skąd je mają?) to nie mogli poczekać aż Obajtek zostanie premierem?

@qluch: Może właśnie nie chcą, żeby został premierem, bo to by mogło odświeżyć rząd PiS w oczach wyborców.
@qluch: odpowiedź:

- opublikowali teraz bo dostali teraz - to media a nie partia polityczna i nie będą czekać do wyborów bo ubiegnie ich kto inny i nie zarobią

- dostali teraz bo ktoś kto to nagrywał (a więc związany z PIS) pokłócił się o coś z Obajtkiem albo jego protektorem

- gdyby pierwsza gazeta która to dostała tego nie opublilkowała - gość poszedłby z taśmami do innych mediów - oni
na prawdę bardziej cię zastanawia kto nagrał tego oszusta złodzieja i wydmuszkę niż to co się na tych taśmach znajduje?


@Klepajro: tak. Bo to jest rogrywka moedzy oszustami i zlodziejami a wiem tylko o jednym oszuscie. Reszta natomiast pozostaje w ukryciu.