Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@raijeru: GT zdecydowanie, 1x11 to zdecydowanie lepsze rozwiązanie w MTB. Poza tym zerknij na geometrię, na zdjęciu wygląda na to że merida ma jakiś archaiczny kąt główki.
Mam dokładnie tą Meridę i jestem mega zadowolony. Jeżeli chce czasem bardziej pocisnąć to przy napędzie 1x11 może ci brakować pedałów ;) Napęd 2x10 bardziej uniwersalny. Na podjazdach też nic nie brakuje.
btw rower ma trochę inna geometrię niż na zdjęciu (możliwe że poszczególne rozmiary się różnią, ja mam XL)
@eRTeJot: @SkwarSki: @Kiv: @Adwokat_Boga:

Doczytałem ze GT nie jest na SLXach a na Deore, nastapił downgrade.
Głównie chce jeździc po lasach i raczej offroadowych trasach ale czasem asfalt tez się trafi i zastanawiam się czy z napedem 1x11 bede w stanie nadąrzyć za znajomkami :)

Z tego co doczytałem to konstrukcja ramy w GT jest wygodniejsza jeśli chodzi o offroad, prawda to ?
Ja półtorej miesiąca temu kupiłem Meride za 3500zł i wtej cenie na rynku nie znalazłem nic zbliżonego osprzętem i jakością. Na rame jest dożywotnia gwarancja a to o czymś świadczy. Póki co nie testowałem w ciężkim terenie, na mocnych zjazdach itd. ale na trasach o jakich mówisz radzi sobie świetnie. Tutaj sobacz sobie jak będzie radził sobie napęd http://gears.mtbcrosscountry.com/ Przy 1x11 może trochę brakować
@raijeru: kadencja 80 to zdrowe minimum zapewniające optymalną prace nóg, przy prędkościach powyżej 30 rośnie nawet spokojnie do 95 ;) MTB mają mieć mały blat żeby spokojnie podjeżdżać po stromych nie asfaltowych drogach na takich oponach. A blat zawsze można zmienić:)
@Aciapek: Dzieki za odpowiedz, a czy z osprzetem jaki ma ten GT czyli 1x11 50-60km przejażdzka po asfalcie nie spowoduje wyzioniecia ducha przeze mnie :)? Predkosc oscylujaca 20-30km/h.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@raijeru: ducha może nie wyzioniesz, ale będziesz głupio wyglądał tak mieląc nogami, z lekkiej górki też nic raczej nie dokręcisz i będziesz się musiał zdać tylko na grawitację. Pamiętaj też że napędy 1x10/11 zużywają się dużo szybciej niż 2x10
@raijeru: Jeżeli nie masz zamiaru tym rowerem katować jakichś gór i trudnego terenu to ja bym w ogóle nie kupował mtb. Średnia 30km/h na takich rowerach to sfera marzeń. Jeżeli chcesz jeździć po asfalcie albo po ścieżkach q lasach to kup gravela lub Jeżeli nie chcesz baranka to rower typu finess :)