Wpis z mikrobloga

Hej motocykliści. Czy możecie polecić konkretny kask w cenie 1.000 - 1.500 zł ?
Czy w takim przedziale znajdę już coś sensownego czy dołożyć kilka stówek więcej ?

Jeśli chodzi o inne rzeczy typu rękawiczki, buty -to czy jest sens pchać się w drogie rzeczy od razu czy lepiej średnia półka aby zobaczyć co mi podchodzi a co nie ?

Zaczynam dopiero robić prawo jazdy a czeka na mnie w garażu XJ600 z '87 roku.
#motocykle
  • 19
Czy możecie polecić konkretny kask w cenie 1.000 - 1.500 zł ?


@AlNeri:
Przede wszystkim ma pasować na głowę. Kaski mają różne kształty, koniecznie poprzymierzaj. Na internecie znajdziesz mnóstwo poradników na co zwrócić uwagę przy pierwszym kasku.

Czy w takim przedziale znajdę już coś sensownego czy dołożyć kilka stówek więcej ?


Spokojnie w tych cenach znajdziesz coś sensownego.

Jeśli chodzi o inne rzeczy typu rękawiczki, buty -to czy jest sens pchać
@qjjehaaarnpw: coś oglądałem ale mam wrażenie, że te filmy na yt to raczej są sponsorowane przez konkretne firmy produkujące kaski :-)
No właśnie widzę, że nie jest to tania zabawa. Szczególnie, że samo PJ kosztuje 2500 zł (kurs, zdjęcia, egzaminy).
co do kaskow oagrnij jaki masz ksztalt glowy i wymiary, mi pomoglo przeszukanie co maja na revzilla.com bo mozesz sortowac kaski wedlog ksztaltu bani. zrob sobie liste modeli jakie cie interesuja i niestety musisz sie przejsc po sklepah i poprzymierzac... mi z 5 modeli rozynych produentow gdzie kazdy mialby rozmial L przy moim ksztalcie glowy wyszlo ze nie hjc, sorpion itd tylko shoei nxr lezal najlepiej i to w M'ce a nawet
coś oglądałem


@AlNeri: Najpierw dopasowanie i bezpieczeństwo wg mnie, potem reszta. Jakbyś pytał mnie, to kask powinien być integralny, mieć zapięcie DD i pinlock. Fajnie jak ma wyciągane całe wnętrze i na samym końcu blendę. No ale to już co człowiek, to inaczej :)
No właśnie widzę, że nie jest to tania zabawa. Szczególnie, że samo PJ kosztuje 2500 zł (kurs, zdjęcia, egzaminy).


@AlNeri: kurs zdałem za 1100 ziko w Wawie, +100 zł badania lekarskie + ok 200zł egzaminy + 160 zł chyba wyrobienie dokumentów, nie wiem skad wziales 2500 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PodniebnyMurzyn: W którym roku ? We Wrocławiu kurs kosztuje 2000 - 2200 zł. Jedna szkoła od 8 marca podnosi do 2400 zł a lista chętnych jest do kwietnia. Egzaminy to 200 zł + zdjęcia i wychodzi 2,5 tyś zł
@AlNeri: Do 1500 znajdziesz już HJC RPHA 11 jeśli nie zależy Ci na konkretnym, wyszukanym malowaniu.
Sam go mam i jest to całkiem przyzwoita półka jakościowa + dodatkowa przyciemniana szyba w zestawie.

Na helmetcity chyba już doliczają dodatkowe opłaty za wysyłkę do krajów UE, choć z ich promkami nadal może być taniej niż u nas.

4bikes dawał do niedawna automatyczny rabat do 15% dla nowych kont po napisaniu do nich na
@AlNeri: To będzie mój pierwszy sezon, więc jestem na podobnym etapie.
Co do kasku to tak jak inni napisali musisz przymierzyć, a i tak nie masz gwarancji, że będzie wygodny. Ja przymierzyłem wszystko co spełniało moje wymagania w sklepach stacjonarnych, później zamówiłem kolejne 10 przez neta aż trafiłem na ten "idealny". Obejrzałem w nim dwugodzinny film, nic nie uciskało - zostaje, można zrywać metki i folię z wizjera. Na kursie lekcje
@AlNeri: Kask ma dobrze leżeć na głowie i tyle. Musisz przymierzyć. Ja polecam kaski Caberg, do 1500 zł wyrwiesz nawet karbonowy.

Materiały w sieci są prawie bezwartościowe i usłyszysz tam tylko ochy i achy jakie wszystko jest wspaniałe i nowe, bo nikt nie chce iść na noże z producentami - to najłatwiejszy sposób na pozbycie się możliwości testowania sprzętu, w końcu po co producent miałby coś dawać żeby zbierać negatywne recenzje?