Wpis z mikrobloga

Zmieniam felgi w swoim rdzowozie #mercedes #w210, obecnie mam 16". Chciałem 17" ale słaby wybór i nic mi się nie podoba. Wybrałem więc 18" albo monoblock amg (ale boli cena prawie tyle co auto) albo keskiny. Wulkanizator mnie uprzedził, że do merca wkładanie takich opon mija się z celem w naszym kraju bo straci na komforcie. Nigdy nie miałem takich dużych kółek w aucie, serio jest aż tak niekomfortowo na tych naszych drogach? Opony by były 235/45 albo 225/45.
#pytanie #auto #motoryzacja #felgi
  • 12
@tymc rozmiar felgi niewiele zmienia, chodzi o profil. Im mniejszy tym gorzej tlumi dziury, w Polsce nie ma sensu schodzić poniżej 65 jeśli nie jeździsz po świeżym asfalcie
@winsxspl: no wiem, ale 65 to już przesada =D aktualnie mam 205/55 to tam dziurami i krawężnikami się nie przejmuję, ale wygląd cierpi.
@Jason_Stafford: no wlasnie tego się boję, co prawda różnica między 17 a 18 to +/- 1,5 cm ale zawsze
@trololo55: okular akurat jest mega miękki i wygodny za co go doceniam, dlatego się zastanawiam czy przejście na 18 nie zniweluje tych jego zalet ;p
@Stashqo: dobra, poczekam jeszcze z tydzień może coś wyskoczy na olx jak nie to idę w te 18, bo podobają mnie się na tym pierwszym zdjęciu. Tak przy okazji masz go jeszcze? Bo przedliftów w ładnym stanie coraz mniej.
@tymc: Rdza swoją drogą, ale u mnie akurat poszła uszczelka, zachciało mi się swapowania kurła :D

Btw, jak chcesz to mam ramkę i panel do commanda pod 2din, nie wiem jak teraz, ale jak siedziałem w temacie to był to mocno chodliwy towar, prawie 2 klocki na ebayu zapłaciłem.