Wpis z mikrobloga

#krakow #samochody #motoryzacja

Czy ktoś z mirków orientuje się gdzie w Krakowie i okolicach można umyć normalnie i legalnie auto samemu - czyli żeby było po prostu miejsce z wodą i odpływem. Bo jednak myjnie na wrzucanie pieniążków przy porządnym myciu zabrałyby cały budżet.
  • 31
  • Odpowiedz
@cepeta: czasem ludzie biorą jakąś gąbkę i sobie myją porządniej, nie musisz wrzucić pieniądza od razu całego tylko namydlić przetrzeć i później kolejnego na obmywanie. Kwestia doboru czasu, żeby nie trzymać długo kolejki komuś i na niektórych jest chyba zakaz mycia gąbkami swoimi i trzymanie kolejki, ale czy ktoś na to zwraca uwagę to nie sądzę
  • Odpowiedz
@bartez_94: dokładnie, wrzucasz 2zł i puszczasz płyn, później myjesz samochodzik gąbeczką ręcznie i na koniec 2z i spłukujesz :) Dawniej pamietam, ze w zestawach oferowali takie myjki z gąbką ale podobno to rysowało lagier - lepiej mieć swoją. Poźniej wystarczy co 2-3 dni jeździć i chociaz samochód przepłukac za 2zł (zimą z soli chociażby jesli temperatura sprzyja). Inaczej to wychodzi niż kiedy myjesz samochód raz na miesiąc to wydać musisz więcej
  • Odpowiedz
@PedzacaGuma: tylko swoja gąbka jak już bo te co są do przecierania na myjni to więcej szkód narobią niż pożytku. Jak każdy swój brud nią weźmie to zawsze kawałki brudu piasku itp. w niej zostaną. Porysuje łatwo
  • Odpowiedz
__________________ UWAGA! KONIEC OFFTOPU _________________________________
@PedzacaGuma: OP się pyta gdzie w Krakowie można kulturalnie się rozłozyć z dwoma wiadrami, a nie o to czy da się umyć auto za 2zł xD

Przy okazji jak ktoś zna takie miejsce w Poznaniu to z chęcia poznam. Zazwyczaj jeżdzę koło Tesco na szymanowskiego, ale mam wrażnienie, ze krzywo na mnie patrzą xD
  • Odpowiedz
@cepeta: ktoś Cie wyrzucił? xD Z bezdotykowej? Jedź wieczorem kiedy mniejszy ruch, albo gdzies w Mogilany czy Swoszowice gdzie mniej samochodów się tłoczy. Czasami mycie trwa 3min, a czasami 15 - musiał Cie wyrzucić jakiś burak.
@Czarna_ksiazka ( ͡° ͜ʖ ͡°) a wode w wiaderku też będzie miał? :D
  • Odpowiedz
@cepeta: Są takie miejsca, że płacisz kilka złotych dostajesz wiadro, dostęp do wody z węża i możesz sobie pucować autko cały dzień( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PedzacaGuma: ja robię tak. Opłukuję wstepnie auto na samoobsługowej, odjeżdzam kawałek, wracam napełnić wiadra, przeprowadzam cała procedurę mycia, wracam opłukać auto i #!$%@? zanim ktoś się dowali, że cały parking jest w szamponie xD
  • Odpowiedz
@cepeta: Pojedź sobie na myjnie w nocy żeby nikomu nie przeszkadzać i myj sobie tak jak chcesz. Ja tak robiłem z kumplami. Normalnie swoje wiadra, szampony itd
  • Odpowiedz
@cepeta: @Czarna_ksiazka: Napiszę wam jak ja to robie.

Znajdźcie sobie myjnie, która jest otwarta 24h/7 i niestrzeżona przez ciecia lub z takimi stanowiskami, by cieć nie widział co robicie. Przyjeżdżacie tam między 6-7 w sobote gdy co najwyżej taxi lub inne harty będą sobie pucować auta. Przywozicie własne wiadra z wodą, dlatego kupcie porządne wiadra z pokrywkami i separatorami brudu.

I teraz:
1.Używacie piany lub spryskujecie auto programem mycia mikroproszkiem
  • Odpowiedz