Wpis z mikrobloga

@oydamoydam: Nie wiem skad tu rzekoma unikatowosc zachowania tego goscia pochodzacego z Ukrainy. Przeicęz ten filmik nie rózni sie od filmików Polaków nie chcacych chodzic w maseczkach. Ostatnio takich było zatrzesienie w goracych.

Uciety poczatek (lub nie nagrany) wiec nie wiadomo jak sie zaczeło. Ale policjanci też ewidentnie nieprofesjonalnie sie zachowuja eskalujac problem i ten gosc sie podpala zdaje sie przez uwage aby wracał na Ukriane. Ta uwaga o wyjeżdzaniu nie
@szurszur: Bo jak go policja zatrzymała za brak maseczki (taka mają pracę) to im pewnie odpowiedział, że jej nie będzie nosił. Powiedział to z ukraińskim akcentem i złością, i wtedy policjanci mu odpowiedzieli, że tu jest Polska i są takie przepisy a jak się przepisy nie podobają to go przecież nikt nie trzyma i może wrócić na Ukraine.

I się zaczęła jazda. Nie mogę pojąć dlaczego ludzi z Ukrainy jak ktoś
Powiedział to z ukraińskim akcentem i złością, i wtedy policjanci mu odpowiedzieli, że tu jest Polska i są takie przepisy a jak się przepisy nie podobają to go przecież nikt nie trzyma i może wrócić na Ukraine.


@oydamoydam: Nie ma nagrania wiec nie wiem skad taka pewnosć. A i tak wtedy nie usprawiedliwa to policjanta.Własciwie wyszkolony funkcjonariusz łagodzi konflikt a nie dolewa oliwy do ognia.
Policjant powiedział to widzac już jego
@penimi: negatywne komentarze dotyczące Ukraińców w Polsce i Polaków za granicą nie wzięły się z nikąd, nikt od razu nie jest negatywnie do kogoś nastawiony bez powodu, w 2014 przyjeżdżający Ukraińcy do Polski byli mile widziani i witani, ale przez dużą patologie to się zepsuło tak samo jak przez polską patologie za granicą.
@penimi: Oczywiście że mial prawo się obrazić a nawet wyrazić dezaprobatę, ale jechanie po kimś przez 7 minut i to jeszcze w najbardziej prymitywny sposób jest po prostu słabe. Wyzej napisałem że policja również źle postąpiła i nie powinno dojść do takiej sytuacji, jednakże ty u swojego rodaka nie widzisz nic złego :)