Wpis z mikrobloga

Dosłownie przed chwilą ukazała się kolejna wersja alpha Pythona 3.10, wprowadzając do tego języka bardzo ciekawą funkcjonalność - pattern matching.

Jeśli chcecie poczytać wprowadzenie do tego tematu, to tak się składa, że akurat takie przygotowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ->
LINK: Pattern matching w Pythonie

Jeśli interesują Cię moje wpisy, obserwuj tag #polydev
#programowanie #naukaprogramowania #python #programista15k #programowaniefunkcyjne
informatyk - Dosłownie przed chwilą ukazała się kolejna wersja alpha Pythona 3.10, wp...

źródło: comment_1614630249AfDCT1hBY1yZWnDsrGyM6z.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Passer93: czy ja wiem, czy to akurat zasługa Rusta. Popularność zyskuje (lub przynajmniej jej nie traci) też sporo innych języków z tą funkcjonalnością.

Ja np. nie orientuję się prawie w ogóle w microsoftowych technologiach i byłem nieco zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że pattern matching jest już nawet w C# od paru ładnych lat. :D
  • Odpowiedz
@ProfesorBigos: rzeczywiście parę elementów tej implementacji jest kontrowersyjnych, ale osobiście mimo to cieszę się, że Python zyskał pełnoprawny pattern matching, a nie tylko zwykłego switcha.

Do nowych dziwactw, które przyniosła ta zmiana, trzeba się będzie po prostu przyzwyczaić. Takie mutowalne argumenty domyślne chociażby też nie należą do najbardziej intuicyjnych rozwiązań, a jednak z nimi żyjemy. xD
  • Odpowiedz
Takie mutowalne argumenty domyślne chociażby też nie należą do najbardziej intuicyjnych rozwiązań, a jednak z nimi żyjemy. xD


@informatyk: Dawno je powinny wywalić. Nikt ogarnięty nigdy w życiu ich świadomie nie użyje do czegokolwiek. Tak samo będzie na przkład z name capturing w pattern matching - będzie więcej problemów niż pożytku.
  • Odpowiedz
@Passer93: w mainstreamie to chyba scala była pierwsza. Pattern matching był uznawany za najważniejszy ficzer, którego brakowało po powrocie do Javy
  • Odpowiedz
@NewEpisode: @ProfesorBigos: @informatyk:

Jak dla mnie, ten język powinien się powstrzymać od tego typu rozwoju. Po co doklejać do niego rzeczy z innych języków? Coraz więcej rzeczy, z których nikt nie korzysta, a które z czasem przysporzą tylko problemów.

Python miał być prosty i czytelny, dla mnie ostatnie zmiany związane z użyciem znaków logicznych do pracy na słownikach czy := to żadne kroki naprzód, a wyłącznie próba ugłaskania wszystkich
  • Odpowiedz