Wpis z mikrobloga

#rower #kross #mtb #szosa
Czołem Mirabelki i Mirki. Pogoda robi się coraz lepsza i chciałbym niedługo zacząć dojeżdżać do pracy rowerem. Mam około 10 km odległości, z czego około 4 km jest przez miasto, ścieżką rowerową przy pasie ruchu i chodnikami, a reszta (6km) po mało uczęszczanym chodniki i drodze ze sporym poboczem. Chciałbym kupić coś wygodnego na dojazdy, ponieważ mam trochę przeżyć z kręgosłupem (kiedyś miałem operacje) i chciałbym zminimalizować wstrząsy na kręgosłup. Dodatkowo od czasu do czasu chciałbym wyskoczyć gdzieś z żoną w weekend do lasu itp. Co możecie polecić używanego lub nowego do 1000/1500 zł? Jakiegoś MTB Krossa, Gazelle, Batavus?
  • 10
@maverick09877: Gazelle, Batavus odpada moim zdaniem bo to typowo miejskie rowery z dość wąskimi oponami co nie tłumi drgań. Szukałbym używek rowerów typu cross/fitness z oponą minimum 35mm szerokości. Może mieć gładki bieżnik ale ważne żeby szerokość byłą większa i mniejsze ciśnienie, to da ci amortyzację.
To nie jest tak, że jak jest na widelcu amortyzacja i jeszcze pod siodełkiem, albo na ramie pod siodełkiem to jest wygodniejszy?


@maverick09877: Nie stać Cię na rower z takimi bajerami.
Teoretycznie takie cuda w tym budżecie istnieją, ale nie będzie to działać ani długo, ani dobrze. Już lepiej wziąć jak wyżej. Coś na szerszym ogumieniu i schodzić z ciśnienia Z reszta - trasa którą opisałeś nie jest specjalnie wymagająca. Chyba,
tyko ten Kross to nie ma amortyzacji na widelcu


@maverick09877: fakt, na szybko wklejałem i nie popatrzyłem, to lazaro będzie dobrym wyborem lub szukaj podobnych. Typowo miejskie się nie nadają, wiem bo dwa batavusy, jazda po krawężnikach w mieście to katorga tym rowerem.
@maverick09877: Wycu ładnie opisał tematy sprzętowe. W takim budżecie mniej skomplikowanych elementów sprawi, że pozostałe będą prawdopodobnie ciut wyższej jakości.

Ja jeszcze tylko wyrażę zaniepokojenie - mam nadzieję, że przez chodniki miałeś na myśli takie, gdzie w jakiś sposób dopuszczony jest ruch rowerowy. Jazda rowerem po takim zwykłym chodniku-chodniku, to średni pomysł, zwłaszcza dla jadącego.
@kuraku właśnie mailem na myśli takie amortyzatory jak są w gazelle czy batavus. I kupić coś używanego z nich więc raczej w tych markach amortyzatory nie byłyby kiepskiej jakości. Ale z tego co piszecie to nie nadaje się do mojego przeznaczenia.

Tak, szeroki chodnik z wyznaczona częścią ścieżki rowerowej.