Wpis z mikrobloga

@ciemnienie: A ja pomarudzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na Cytadeli oznaczonych zostało kilkadziesiąt gatunków dzikich pszczół. W ramach wsparcia tych owadów radni postanowili.... postawić ule z pszczołami miodnymi.

Według ostatnich badań przeprowadzonych na Cytadeli, teren ten zamieszkuje ponad 90 gatunków pszczół, w tym 8 objętych ochroną.

W 2019 roku Miasto Poznań rozpoczęło program "Poznań dla pszczół", którego głównym celem jest edukacja mieszkańców w zakresie roli i znaczenia
@ciemnienie: Rozumiem sytuację, gdy ściera się interes pszczół i ludzi, i trzeba to pogodzić. Wyrażam jedynie swoje wątpliwości, bo dotychczas radni nie popisali się stawiając ule, co może wskazywać, że nie mają pojęcia o gniazdowaniu dzikich pszczół.
Inną rzeczą jest to, że powstaje ogród miododajny, a dzikie pszczoły miodu nie produkują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ciemnienie: bylam na Cytadeli niedawno i moim zdaniem można by zająć się zapadającymi grobami Cytadelowców, bo to jak wyglądają brytyjskie groby czy nawet radzieckie w porównaniu do naszych polskich powinno zawstydzać władze miasta
wiem marudzę i może nie jest to tematyka Twojego wpisu, ale ciśnienie mi się podniosło, wybacz xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)