Wpis z mikrobloga

Dobiegł końca cykl wpisów reklamowych o aborcji na żądanie, forsownej jako prawo czlowieka. Przypominam zatem, zwłaszcza wszystkim plusujacym bezkrytycznym entuzjastom, że ich autorka popiera i propaguje przerywanie zdrowej ciąży (żaden to zabieg tylko zwykły poród) dla wygody aż do 24 tygodnia.
Podkreślam, że wspolczesna neonatologia umożliwia przeżycie dzieciom urodzonym nawet w 22 tc. Tymczasem autorka aborcyjnych reklam odmawia tym samym dzieciom praw, świadomości i odczuwania cierpienia, zimna lub samotności. Obrzydliwa dehumanizacja dla swojego widzimisię. Należy to głośno potępiać.
#aborcja #dzieci #wczesniak #neuropa #bekazlewactwa
ciemnienie - Dobiegł końca cykl wpisów reklamowych o aborcji na żądanie, forsownej ja...

źródło: comment_1614542030OTIZweg0UExP32kbBM0OHW.jpg

Pobierz
  • 25
@ciemnienie:

nawet w 22


Pomijając fakt że 22 tydzień to granica poronienia...

Nie w tym kraju. I nie tylko w tym, Holandia nawet nie próbuje ratować.
Zależnie od kraju, 22 tygodnie ma szansę na przeżycie na poziomie 2 do 10 procent.

W Polsce przeżywalność powyżej 50% osiąga się w okolicy 25/26 tygodnia.

, że ich autorka popiera i propaguje przerywanie zdrowej ciąży (żaden to zabieg tylko zwykły poród) dla wygody aż
@RandomowyMetal: nie wypowiadam się o przerywaniu ciąży do 12 tc. Mowa jest o przerywaniu ciąży "bo tak mi się chce" do 24 tc.
A wczesniaki w tym wieku mogą przeżyć.
Marcelina 24 tc, Dawid 23/24 tc, Julia 22 tc, Julia 24 tc, Norbert 24 tc, Matthew 23 tc, Dawid 22 tc, Aleksander 23 tc, Aleksander 24 tc, Aleksander 24 tc, Victoria 23 tc, Witold 24 tc, Jaś 24 tc, Karolina i
@dioxyna: rozumiem, że macie podobne poglady. Jednak wyjaśnij mi jak podgryzam jej kostkę? Czy obrażają ją jej własne słowa ze screenu? Otwarcie przyznaje przeciez, że usunięcie zdrowej ciąży w 24 tc, jest ok. To są jakieś insynuacje i kłamstwa wg ciebie (tak jak to było we wpisie, który mnie dotyczył)? Podkreślam jej słowa, bo mianowała się twarzą jakiegoś ruchu. Co jest złego w mówieniu prawdy?
@ciemnienie: Ale czego się tutaj czepiasz właściwie? Do 24 tygodnia aborcja jest zbrodnią, ale do 12 tak jakby już jest lepiej? Przecież dla ciebie to dalej to samo - "odbieranie praw do życia bezbronnej istocie"...

To o co tutaj chodzi? Bo w 24 tygodniu płód ma bardziej "człowiecze kształty"?
@waro: juz pisałam, czepiam się kompletnej dehumanizacji. O ile do tego 9-10 tc można jeszcze gadać o zarodkach i zlepkach komórek, o tyle od 12 tc, kiedy uformowane są już wszystkie organy taka narracja jest niewłaściwa. A od momentu kiedy mały człowiek ma szanse przetrwać ze wspomaganiem, a nadal dla zbyt wielu jest płodem bez żadnych praw, bo "moje ciało to moja sprawa", to po prostu idzie juz stanowczo za daleko.
@Szachu: wypisałam już imiona dzieci, które urodziły się na takim etapie ciąży i przeżyły. W innych wpisach przytaczałam historie o dziecku z ZD (21 tc), które przeżyło poronienie (miała być terminacja ciąży). 10 minutową agonie, próby lapania oddechu kwitowano tylko słowami - płód nic nie czuje, nie ma świadomości, to nie człowiek etc. Jasna cholera, gdyby to były ślepe kocięta porzucone przez kotkę, to pewnie każdy by się trząsł, że och