Wpis z mikrobloga

Pierscionek zaręczynowy:
Jakieś rady? :)
np:
- ile ma kosztować? :) nie zarabiam najgorzej ale #!$%@? chyba nie mam wydać dwóch pensji? raczej wydałbym 1/3 XC
- gdzie kupujecie?
- na co zwrócić uwagę?
- jest opcja korekty rozmiaru jak źle wybiorę?

Przede wszystkim rozmiar... jak ja ma to wybrać żeby się nie zczaiła? Ona nie nosi pierscionków... może jakiś z jeden stary ma.

#zareczyny #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki
  • 21
@kmlbnd: 1. Nie ma znaczenia
2. Jw, unikaj sklepów z zawyżonymi cenami, sprawdź lokalnych jubilerów, poszukaj wzorów w internecie i szukaj tego co cię interesuje :)
3. Na gust partnerki, może kiedyś sugerowała ci kolor kamienia bądź wiesz co preferuje. Na to jak bardzo wystaje korona - jak bardzo wysoko to może być niewygodny w użytkowaniu :)
@kmlbnd: to gadanie o wydawaniu 3 pensji jest wymyślone i rozpowszechnione przez przemysł jubilerski. Normalnie kup taki jak ci się podoba i na tyle na ile znasz gust dziewczyny. Ja na swój dałem niecałe 2k przy zarobkach około te 7-8k na miesiąc, bo uważam, że można lepiej wydać kasę. A gdyby mi kobieta zaczęła marudzić, że tani, czy coś no to czerwona lampka i cześć
@kmlbnd: zwróć uwagę na rozmiar i na gust partnerki, w końcu to ona będzie nosić i powinien jej się podobać mimo wszystko. Jak lubi klasyczna biżuterię to nie kupuj nic z kolorowymi kamieniami, a jak lubi kolorowe kamienie, to nie kupuj klasycznego. Może nie lubi w ogóle kamieni i woli zwykła obrączkę.
Kwestia finansów jest indywidualna, wydaj tyle ile uważasz, ze możesz wydać bez odczucia wewnętrznego fuj do siebie za przepłacenie
@kmlbnd: byliśmy razem już 7 lat w momencie zaręczyn i w sumie był to naturalny następny krok, wiec maz sam zabral mnie do sieciówki i kazał mierzyć rozmiary i który wzór jest wygodny :D z pół roku mnie tak ciągał aż w końcu stwierdziłam, ze pewnie mnie tylko podpuszcza i nie wiedziałam kiedy i czy w ogóle faktycznie się oświadczy.
@kmlbnd: jeśli różowa ma jeden pierścionek to po prostu zmierz jeden kiedy jej nie ma i tyle. Możesz zapytać jej siostry (jeśli jakąś ma, ewentualnie koleżanki ale to odradzam). Z mierzeniem pierścionka też pamiętaj, żeby to był taki która nosi na palcu serdecznym a nie np. na kciuku czy palcu małym XD (ja się na to naciąłem :D).
U każdego normalnego jubilera możesz rozmiar poprawiać (wszyscy mają a przynamniej powinni mieć
@kmlbnd

1. Ładny z brylantem kupisz poniżej 2k.

2. Najlepiej mali jubilerzy, sieciówki mają to samo, tylko droższe.

3. Jedna pani mi mówiła, że na zaręczynowe kupuje się wyłącznie brylanty (czy tam cyrkonie, 99% ludzi i tak nie rozróżnia :P ). Kolorowe kamienie to raczej na inne okazje, bo rózowepaski be like "to mi nie pasuje do sukienki/torebki/butów" a biały brylant do wszystkiego pasuje

4. Jest, ale raczej o jeden rozmiar. Łatwiej