Wpis z mikrobloga

Mieszka ktoś na Złocieniu i powie mi jak wyglada sprawa z dojazdami do centrum miasta komunikacją miejską itd? Rozglądam sie za mieszkaniem, a kuszą mnie niskie ceny za m2 jak na warunki Krakowa, tak więc zgaduje ze haczyk tkwi w tym ze jest to totalne zadupie gdzie bez auta nie idzie nigdzie dojechać.
#krakow
  • 18
  • Odpowiedz
@Magzymilian: jeszcze parę lat temu bym każdemu odradził to osiedle pośród niczego z tragicznym dojazdem czy to autobusem czy samochodem. Teraz infrastruktura się fajnie rozbudowuje, dochodzi tam cywilizacja i jak ostatnio tamtędy jechałem to było całkiem przyjemnie. Sprawdź sobie na jakdojade jak jeżdżą autobusy tam.
  • Odpowiedz
@Magzymilian: bedzie stacja SKA niebawem i podróż na dworzec główny będzie trwała kilka minut.
Ceny JESZCZE są niskie bo były tam tanie działki, na uboczu, teren niby zalewowy - ale ponoć sobie z tym już poradzili, zbiorniki retencyjne i mieszkańcy nie narzekali na żadne podtopienia (ostatnio miałem klienta ktory tam mieszkal, to pytalem). Aktualnie jest tam kilka fajnych inwestycji, nawet niezłych cenowo - jak cos moge pomoc, bo mam je w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Magzymilian: mieszkam na złocieniu, to prawda, najlepiej mieć auto, ale stąd 3 linie odjeżdżają plus jedna nocna, pytanie dokąd potrzebujesz dojechać, czy da radę bez przesiadki
  • Odpowiedz
@Magzymilian: dojeżdżałem do pracy na mogilskie - autobus 125, rano bez problemu, na powrocie (godz. 14-15) zdarzał się korek na Półłanki, jak tiry wjeżdżały na ten 'targ' na Rybitwach. No i zdarza się jebutny korek, jak przejeżdzają pociągi.
Budowany jest przystanek SKA, ostatnio czytałem o jakichś tam wstępnych planach na tramwaje.
  • Odpowiedz
Jestem pośrednikiem na swoim ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam tam inwestycje devali i murapolu w ofercie


@KromkaMistrz: w sumie jaki jest sens korzystania z posrednika jak mozna isc do biura Murapolu?
  • Odpowiedz
@roqitt: to ze posrednik ma oferty wielu deweloperow i - przynajmniej w teorii - jest obiektywny w wyborze i umie pokazać najlepsza opcje dla klienta. Do tego zalatwia czesc formalnosci, ma wiedze (ponownie przynajmniej w teorii) i ulatwia caly proces. A dodatkowo kompleksowo moze zaoferowac kredyt hipoteczny, czy wykonczenie mieszkania ze sprawdzona ekipa :) A co najlepsze - klienta nic to nie kosztuje, bo wynagradza go deweloper/bank.

Ale fakt - wiele
  • Odpowiedz
to ze posrednik ma oferty wielu deweloperow i - przynajmniej w teorii - jest obiektywny w wyborze i umie pokazać najlepsza opcje dla klienta. Do tego zalatwia czesc formalnosci, ma wiedze (ponownie przynajmniej w teorii) i ulatwia caly proces. A dodatkowo kompleksowo moze zaoferowac kredyt hipoteczny, czy wykonczenie mieszkania ze sprawdzona ekipa :) A co najlepsze - klienta nic to nie kosztuje, bo wynagradza go deweloper/bank


@KromkaMistrz: to masz "obowiązek lojalności"
  • Odpowiedz
@roqitt: wszyscy defacto daja tyle samo :) ja nic nie narzucam i zawsze pozostawiam decyzje klientowi. Moge co najwyzej wyrażać swoje zdanie. Ale tak jak i w przypadku doradców kredytowych, tak i pośredników nieruchomości bywa zła prasa i przeświadczenie że działają tylko dla kasy, kosztem klienta - mi daleko do takiego podejścia :)
  • Odpowiedz
@obszarnik: dalej to gówno dzielnica. Jak będzie coś jeździć ta koleją to może może, ale to pewnie za jakieś 5 lat. Na razie tam nie ma nic a ludzi coraz więcej. Półłanki wiecznie zakorkiwana i dziurawa a to jedyna droga dojazdowa. Lekki deszczyk a ta rzeczka co roku wylewa. Nie ma ani jednej szkoły! Najbliższą na Bieżanowie. Jest tanio ale nie wyobrażam sobie tam żyć.
  • Odpowiedz
@Magzymilian: ogółem to jeździ tam 125/163 i 183. Możesz sobie zobaczyć jak te linie latają, wiem że wygodnie jest lecieć 183/163 na pętlę Bieżanów i stamtąd masz masę tramwajów na Krk.
Ponoć w planach też jest linia tramwajowa gdzieś przez Rybitwy, ale to jeszcze dużo wody w Wiśle.
I fakt, ulica w godzinach 14/16 korkuje się niemiłosiernie, tak z 20-40 min korek. To już lepiej rowerem na pętlę jeździć i stamtąd
  • Odpowiedz
@Magzymilian: może będzie lepiej, a może nie. Nie będę się bawił w analizowanie przyszłych scenariuszy, bo teraz jest teraz i warto wiedzieć, jaki jest stan faktyczny. A jest taki, że komunikacja MPK jest tragiczna. Do centrum jedziesz po 30-40 minut z przesiadkami (mówię za jakdojade.pl). O podróży autem się nie wypowiadam, bo to nie mój świat, ale na logikę jest dosyć jasne, że w godzinach szczytu (w Krakowie można je liczyć
  • Odpowiedz