Wpis z mikrobloga

  • 32
@nytro pamiętaj aby sprawdzać wyciągi z wypłaty, najlepiej sprawdzaj to z lokalsami. Nie daj sobie ściągnąć kasy za rzeczy, z których nie korzystasz
  • Odpowiedz
@nytro: O, zajebiście. Świetnie mi się pracowało w Holandii swego czasu (trochę lat temu już).
Bardzo otwarci ludzie, większość młodych nawija po angielsku, tylko polacy w NL #!$%@? XD
A wielu moich znajomych którzy zostali dłużej dokształciło język, podostawali fajne kursy od pracodawców, itd.
Powodzenia!
  • Odpowiedz
@szubiduba: niekoniecznie same ćpuny tam jeżdżą. Dużo osób potrąciło pracę w Polsce i teraz jadą sobie zarobić normalne pieniądze. A Ty byś nie rzuciła pracy w biurze, gdzie jesteś wykorzystywana i dostajesz 2,5 K miesięcznie mając zapieprz taki, że zapominasz jak się nazywasz? ;)
  • Odpowiedz
  • 72
@nytro wszystko hahaha. Za rower, za dojazd, za tv, za neta, za pościel... coś tam wymyślą i nagle dostaniesz tylko 40proc swojej wypłaty... ah no i za buty trzeba zapłacić
  • Odpowiedz
@nytro: też kiedyś wyjechałem zestresowany w takim busie do Holandii, prawie trzy lata temu i ani przez jeden dzień nie żałowałem swojej decyzji. Mogą z tego wyjść tylko same pozytywy, finansowe i rozwojowe i co by się nie działo, to zawsze to będzie dobra przygoda i będzie co opowiadać w przyszłości - podobnym tekstem uspokojała mnie wtedy inna Mirabelka i miała 100% rację ^^ powodzenia, jak będziesz miała jakieś pytania, to
  • Odpowiedz
@nytro: a i bierz duży margines bezpieczeństwa na Polaków mieszkających w Holandii, nawet tych na mirko,
łatwo się można naciąć ( ͡° ʖ̯ ͡°) pewnie słyszałaś to milion razy, ale to niestety prawda
  • Odpowiedz
@aroaro1993: dzięki! Potrzebuje takich wiadomości :) ja również mam nadzieję, że będzie dobrze, nastawiam się raczej optymistycznie. A jakby co, zawsze można wrócić. No właśnie najbardziej Polaków się boję, dlatego zamierzam utrzymywać dystans. Dziękuję! Ale super, że tyle z was oferuje mi pomoc, to przywraca wiarę w ludzi :)
  • Odpowiedz