Wpis z mikrobloga

#fm20 #footballmanager #fmweekly
Hej! Zapraszam do kolejnej części cyklu.

7. Sezon 24/25: "Najlepsze okno transferowe"

Kolejny rok panowania we Włoszech grając AS Roma, i kolejny rok klapy w Lidze Mistrzów. Tym razem trochę więcej ryzyka z transferami.

Kupiłem:
Marco Asensio - 21 mln + 20 mln po 50 występach, może grać na skrzydle i jako ofensywny pomocnik, dobry strzał z dystansu, 40 mln trochę jednak za dużo
Eneko Bengoetxea - Wonderkid z hiszpańskiej Second Division, pierwszy Wonderkid, który rzeczywiście rozwinął się na gwiazdę światowego formatu
Angelino - lewy obrońca z dobrym dośrodkowaniem, szybko zgrał się na lewej stronie ze swoim rodakiem(Asensio)
Dele Alli - co prawda nonUE, to za 16,5 mln za światowej klasy pomocnika to majstersztyk
Mateusz Olszewski - Wonderkid z Polski, może grać na środku pola w różnych rolach

Sprzedałem:
Cengiz Under - brak paszportu UE
Spinazzola - robił się już stary, był podatny na kontuzje - nie ratowała go nawet wszechstronność
Bernardo - kolejny bez paszportu UE, ponadto miałem już młodszego lewego obrońcę na jego miejsce
Manuele Druda - 16-letni Wonderkid ze szkółki, zarząd w moim imieniu pozbył się go za 11 mln :/
Lafont - kupiony za 1,5, sprzedany za 11
Murillo - wcześniej o nim nie pisałem, bo był po prostu przeciętny, dobra kwota jak na 31-letniego przeciętniaka

Transfery
Eneko, kilka lat później
Obecny skład:
Drągowski(No-name) - Angelino(Dimarco), Ibanez(Araujo), Mancini, Bouah(Florenzi) - Cristante(Kozłowski), Riccardi(Olszewski), Origi(Asensio), Delle Alli(Camara), Zaniolo(Eneko Bengoetxea) - Pinamonti(Santi)

W tym wpisie chciałbym skupić się jednak na transferach innych klubów. W poprzednich wpisach możecie zobaczyć, że obracałem małą gotówką. Tymczasem u krajowych rywali - zabawa pieniędzmi. Na transfery w Anglii nawet nie patrzę :) Spróbujmy to zestawić obok siebie:

Klub: (sezon - wydane na transfery[mln funtów] - zarobione pieniądze z transferów[mln funtów])
Roma(mój klub): (22/23 - 27 - 37) (23/24 - 34 - 92) ( 24/25 - 100 - 89)
A teraz najwięksi rywale:
Inter: (22/23 - 87 - 244) (23/24 - 192 - 198) ( 24/25 - 253 - 94)
Juve: (22/23 - 218 - 237) (23/24 - 111 - 33) ( 24/25 - 194 - 153)
Milan: (22/23 - 216 - 92) (23/24 - 81 - 34) ( 24/25 - 139 - 174)

Inter w sezonie 23/24 sprzedał dwóch obrońców za sumę 170 milionów funtów!(Milan Skriniar 102mln, Alessander Bastoni 71mln)
Juventus w sezonie 22/23 sprzedał Sandro Tonali'ego za 120 mln oraz Diogo Jotę za 82 mln.
Milan w sezonie 24/25 sprzedał Chiesę za 68 mln oraz Nico Elvedi'ego za 48 mln!

Tylko czemu ode mnie nikt za takie kwoty nie kupuje? Zła polityka transferowa, czy utrudnianie gry przeciwko AI? Może z dwa razy pojawiły się oferty za Zaniolo, Bouaha i Pinamontiego, ale było to max 60 mln. Z drugiej strony wyprzedają gwiazdy i ludzi, którzy mają poparcie w szatniach, a potem połowa drużyny ma focha. Ja za wszelką cenę chciałem zatrzymać trzon drużyny(Mancini, Cristante, Zaniolo), nawet kosztem wyższych kontraktów. Nadal jednak nie mogę przebić się wyżej w LM, mimo, że na krajowym podwórku radzę sobie bardzo łatwo. Być może brakuje mi kilku klasowych graczy, w tym jednego w środku pola. Delle Alli trochę mnie zawiódł, a Hiszpan Bengoetxea dopiero za rok wskoczy na "International Level". W przyszłym sezonie będę szukał gracza światowej klasy na środek pola.

Do zobaczenia za tydzień, we wpisie:
8. Sezon 25/26: "Przymiarka do Premier League"

wołam: @aut91 @Schneider91 @lczernecki @So_I_Scream @19karol90 @dobrepicko @LordDockers @snorli12 @klcn123 @kumkumczyta @hekerakaobywatel @Gooral7 @Irinolld @lukwac @tolstyy00 @Krx_S @stirLitzz @st0n3 @GeWa @StefanBadyl @gowa91
Polub ten wpis, żebym dodał do listy wołanych lub obserwuj #fmweekly
Jeśli nie chcesz być dłużej na liście wołanych, daj znać :)
  • 2