Wpis z mikrobloga

@GameDSS: ZESTAW ZNAKÓW JOYO KANJI WEDŁUG POZIOMÓW KANKEN (2136)
10 POZIOM (80 ZNAKÓW
PIERWSZA KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ
一 右 雨 円 王 音 下 火 花 貝 学 気 休 玉 金 九 空 月 犬 見 五 口 校 左 三 山 四 子 糸 字 耳 七 車 手 十 出 女 小 上 森 人 水 正 生 青 石 赤 先 千 川 早 草 足 村 大 男 竹 中 虫 町 天 田 土 二 日 入 年 白 八 百 文 本 名 木 目 夕 立 力 林 六
9 POZIOM (160 ZNAKÓW)
DRUGA KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ
  • Odpowiedz
@SarahC: ale co ty mi wysylasz XD japonskiego ucze sie juz od jakiegos czasu wiec wiemjak duzo jest do nauki. Chce wiedziec jaka jest szansa na dostanie sie na studia w tym kierunku bo interesuje mnie japonska kultura XD a ty mi z tabelkami kanji wyskakujesz
  • Odpowiedz
@SarahC: a dobra nie widzialem pierwszego komentarza przez ta sciane tekstu. ale czy na pewno n3 jest wymagane? z tego co ludzi mowili to ucza calkowicie od podstaw
  • Odpowiedz
@GameDSS: uczą się od podstaw ja mówię o wymaganiach materiałowych jakie musisz ogarnąć w trakcie nauki
w sumie trochę żeśmy się nie zrozumieli myslałam że piszesz o materiale przerabianym w szkole a ty o wstępnych wymaganiach na uczelni, które masz wypunktowane pod każdą uczelnią XD
  • Odpowiedz
@SarahC: no tak ale mi chodzilo o to czy wiek wplywa na moje szanse bo mimo wszystko jestem 2 lata po szkole. Troche zle sformulowalem pytanie. A tego raczej nie ma w wymaganiach na stronie
  • Odpowiedz
@SarahC: a polecasz jakies podreczniki do nauki (moga byc angielskie)? Ucze sie z internetu ale idzie mozolnie z dostepnymi zrodlami (chodzi glownie o kanji)
  • Odpowiedz
@GameDSS: nie wiem na jakim poziomie jesteś
jako pierwsze to rycie hiragany i katakany z kanji N5 N4 na pamięć, tak żebyś potrafił to powtórzyć wybudzony ze snu o 3 rano bez zastanowienia tutaj podręcznik nie robi różnicy ten materiał znajdziesz chyab wszędzie
jeśli chodzi o naukę wymowy to tylko z nativami
  • Odpowiedz
@SarahC: hiragane i katakane znam. Znam tez troche kanji z N5 (uczylem sie glownie slowek ze sluchu), wymowy ucze sie glownie z filmikow na YT (tak tez uczylem sie angielskiego aka nie uczylem tylko sie nim otaczalem az bylem w nim calkowicie biegly) wiem ze z japonskim to nie zadziala a nauka na komputerze za bardzo mnie rozprasza wiec potrzebuje ksiazki czy czegos tego typu zebym mogl w pelni skupic
  • Odpowiedz
@GameDSS: japoński to nie angielski książka przy japońskim jest spoko jak sie #!$%@? musisz uczyć działami słówek albo wklepać gramatykę, bo pyerdolisz kolejność w zdaniu. Nie mam pojęcia jak miałbyś się nauczyć japońskiego z książki żeby umieć japoński trzeba wejść w kulturę Japonii, sposób rozumowania japończyków oraz ich bardzo żywej empatycznej gestykulacji. Chcesz gadać po japońsku szybko i poprawnie? To zacznij wchodzić na Japońskie media gdzie będziesz mógł gadać z
  • Odpowiedz