Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 151
Co to za nowa moda, że laski ubierają się jak jakieś menele, za duże spodnie wyglądające jak z piżamy, jakiś buty wyglądające jak najtańsze z ccc, za duże swetry czy kurtki. Już zauważyłem kilku takich osobników, a to zwykłe średnie miasto na ślunsku, w takiej #warszawa czy #krakow jest tego więcej czy jak?

#modadamska #kiciochpyta #rozowepaski
  • 72
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst: tak, jest tego więcej, szczególnie w "modnych" rejonach. To jest taka moda, będąca pochodną zmian społecznych i politycznych, że trzeba wyglądać jak najmniej "kobieco" (oczywiście w przestarzałym, patriarchalnym znaczeniu tego słowa), bo epatowanie płciowością jest nie na czasie. Krótkie włosy, szerokie ciuchy, ban na podkreślanie kobiecych kształtów, słaby makijaż. Niektóre idą dalej i "na złość mężczyznom" nie golą nóg i pach.

Takie czasy panie, co zrobisz? Można tylko ignorować,
  • Odpowiedz
Co to za nowa moda, że laski ubierają się jak jakieś menele, za duże spodnie wyglądające jak z piżamy, jakiś buty wyglądające jak najtańsze z ccc, za duże swetry czy kurtki. Już zauważyłem kilku takich osobników, a to zwykłe średnie miasto na ślunsku, w takiej #warszawa czy #krakow jest tego więcej czy jak?

#modadamska #kiciochpyta #rozowepaski


@Anty_Chryst: Jak się powinny
  • Odpowiedz
@Sefton jak chcą, ale nie ma się co dziwić, że komuś się to nie podoba, jeśli ma choć trochę poczucia estetyki ¯\(ツ)/¯

Mnie dziwi nie tyle taki styl, bo to faktycznie taka moda, jak każda inna, ale bardziej to, że tak wiele osób kompletnie nie patrzy na to, co jest dla nich korzystne, bo zwykle da się to przecież jakoś pogodzić.


@zielona_kulka: "Poczucie estetyki"...

Pamiętasz może spodnie rybaczki z połowy lat90tych albo u facetów garnitury ze spodniami szerokimi jak Lenary i marynarką z poduszkami? O trwałej i mini już nie
  • Odpowiedz
@Sefton no komiczne, jak każde bezmyślne uleganie modzie, nieważne kiedy miało miejsce. Nic innego nie napisałam ¯\(ツ)/¯


@zielona_kulka: Czyli tu mamy same "bezmyślne" uleganie modzie? Czym się więc objawia świadome podążanie z modą?
  • Odpowiedz
@Sefton no nie wiem, np umiejętnością czerpania z tego, co jest modne i dostawania tego do siebie, do tego w czym będę wyglądać dobrze i co odpowiada mojej sylwetce, a jeśli ktoś ma wypracowany jakiś własny styl, to dodatkowo też - zdolnością do jego modyfikowania i dostosowania do nowości, a nie jego zmianą w 5 minut. Bezmyślne natomiast tym, że gdy 1,5 roku temu blogerki zaczęły promować taką stylówe, a ciuchy
  • Odpowiedz
Czym się więc objawia świadome podążanie z modą?

@Sefton: Ludzie świadomi nie podążają za modą, tylko ubierają się tak jak im pasuje lub sami kreują modę.


@Adwokat_Boga: A jeżeli części społeczeństwa pasuje to co jest dostępne w danym czasie w sklepach a jest w tych sklepach z powodu trendu?

Jak rozpoznasz, że ktoś się ubiera tak jak mu pasuje a ktoś inny jest "nieświadomy i podąża za modą"?
  • Odpowiedz