Wpis z mikrobloga

@koteksra1: W pozostałych indeksach jest więcej spółek i lepszy miks branż i struktury właścicielskiej. U nas 3/4 to państwówka. Może trzeba spojrzeć na to z innej strony i dostrzec szansę. Wzrosty jeszcze przed nami - pandemia się skończy, a Kaczyński nie będzie żył wiecznie.
@juhas99:

Oj ja wiem. Ale jednak mówię tutaj o inwestycji długoterminowej - na lata. Koniec końców można się spodziewać na bankach, PGE, PZU, Orlenie, PKP przynajmniej podwojenia kursu w perspektywie nawet tego roku. Dywidendy to tylko (i aż) wisienka na torcie:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Thorrand: a ja wątpię w to że należy się spodziewać podwojenia wyceny. KGHM i JSW teraz jest wysoko ale to przez ceny surowców. Dla wszystkich spółek SP istnieje ogromne ryzyko wykorzystwyania ich zysków do celów propagandowych, społecznych czy łatania dziury budżetowej co skutecznie ogranicza rozwój spółki. Zapytaj kto zapłacił za maseczki dostarczone Antonowem, kto wybudował szpitale tymczasowe, dlaczego KGHM wypłaca dywidendę tylko państwu w postaci podatków od kopali, itd itp.
Ja
@juhas99:

Wiesz, tak naprawdę na giełdzie to ja się #!$%@? znam. Bawię się w to od 2 miesięcy więc moje zdanie nie powinno być dla nikogo rozstrzygające. Jednak z perspektywy ,,świeżaka" - a może i ,,naiwniaka" (mimo ryzyka o którym wspominasz), te spółki są warte uwagi. Póki co dają mi świetnie zarobić - ale to bardziej przypomina zabawę pieniądzem niż prawdziwe inwestowanie.

Cóż.

Wkrótce zobaczymy jak temat się potoczy. Póki co
@2047: osoby, które wierzą, że aktualny kryzys gospodarczy to wina pisu, a ignorują koronawirusa, to naiwniacy na poziomie przedszkolaka. Poglądy polityczne nie powinny przesłaniać rzeczywistości, jesteśmy w dupie finansowej przez koronę
@Alt-: Jak dla mnie to Ty jesteś naiwny skoro twierdzisz, że polityka nie ma wpływu na to w jaki sposób ten kryzys przechodzimy. Tabelka z pierwszego postu mówi coś zupełnie innego. Korona koroną ale całkowicie pominąłeś największe dzieło obecnych rządzących jakim jest #!$%@? polskiej energetyki przez związanie jej z węglem. Obecnie wciągnięto w to bagno Orlen, bo reszta spółek jest tak zadłużona i generuje tak słabe wyniki, że nie posiada żadnego
@2047: przed koroną wyniki nie były złe. Nie jestem fanem pisu, tylko chcę realnych rozwiązań nieopartych na emocjach. Pis to dno przez tvp i decyzję o aborcji plus kompromitujące osoby typu pawłowicz. Gospodarczo ciężko stwierdzić
@Alt-: Tu nie chodzi o kryzys gospodarczy ale kwestia tego że nepotyzm/tragiczne zarządzanie + polityczne widmo nad każdą spółką ssp w wig20 raczej nikogo nie zachęca do wkładania tutaj pieniędzy, i ta kwestia przesądza np. o tym że jedynymi spółkami ssp w wig 20 które mają c/wk powyżej 1 to pzu które i tak jest niedowartościowane + kghm którego cena poszła w górę na fali wzrostów surowców.