Wpis z mikrobloga

Youtube to obecnie jeden z największych raków internetu i nawet z tym nie handlujcie, bo to fakt a nie opinia.
1) Reklamy. Reklamy przed, po i w trakcie filmiku. Po 2, 3, dłuższe, krótsze, niemożliwe do przewinięcia. Tak, istnieją sposoby ich zablokowania, no ale nie o tym mówimy
2) Zresztą, nawet jeśli ominiemy reklamy, to promocji sponsorów, lokowania produktów czy innego gówna już tak łatwo nie pominiemy. Chcesz się czegoś dowiedzieć o, nie wiem, astronomii? "Patrzcie w jakich fajnych bucikach podchodzę do mojego teleskopu, z moim kodem zniżkowym -15%, link w opisie. O, to mój teleskop. Przykryłem go delikatnym, jedwabnym kocem. Lubię się nim okrywać wieczorami. Link i kod zniżkowy w opisie"
3) Szukasz odpowiedzi na jakieś szybkie pytanie np. jak odpowietrzyć kaloryfer? Oczywiście przeczytanie o tym i spojrzenie na zdjęcia zajęłoby 20sec, ale nagle wszyscy eksperci przenieśli się na yt i już nikt nie lubi słowa pisanego. Wchodzisz więc w filmik. 20min. Oczywiście film zaczyna się od czegoś w stylu "Widzicie moją dłoń gdy trzymam ten klucz francuski? Jest tak delikatna dzięki nowej formule kremu z wyciągiem z byka nepalskiego. Link w opisie". Przeskakujesz dalej i już masz nadzieję, że się czegoś dowiesz, ale nie: "Kaloryfery zapowietrzają się przez powietrze. Skład powietrza to 78% azotu, 19% azotu i 3% innych gazów. Powietrze jest z nami od zawsze, choć nie zawsze w takim samym składzie." Przeskakujesz więc, a tam "już w starożytnym Rzymie powietrze mogło być problemem w hydraulice. Możliwe, że zapowietrzało akwedukty (ale nie wiem tego do końca, przeczytałem tak w książce "Powietrze i teorie spiskowe", link w opisie z kodem -10%)". W końcu dochodzisz do finału filmu "Odkręcasz to i o, kaloryfer odpowietrzony". No i #!$%@? się dowiedziałeś, bo akurat twój grzejnik jest zupełnie inny.
4) A jeszcze gorsze są te filmiki, gdzie ciągle drą ryja. Już po miniaturce wiadomo, że będą to robić, bo mają rozdziawioną mordę. No ale zaryzykujesz, może to tylko dla przyciągnięcia widzów. No i pierwsze sekundy filmu "WIDZICIE TEN GRZEJNIK?! AAAAAAAAAAA, Moja babcia miała taki w 78', pamiętam jak sobie o niego rozwaliłem łeb, AAAAAA, WSPOMNIENIAAAAAA. TERAZ MÓJ ŁEB JEST BEZPIECZNY, BO MAM TAAAAAKI ZAJEBISTY KASK, -20% I LINK W OPISIEEEEEEE"
No nie da się tego oglądać i omijam yt jak tylko mogę.
#takaprawda #boldupy #youtube #heheszki i może #pasta
  • 20
@ZieloneKoloTramwaja: Na punkt pierwszy i drugi rozwiązaniem jest youtube vanced https://vancedapp.com/ na telefon oraz ublock i sponsorblock na przeglądarkę https://sponsor.ajay.app/

Dzięki temu masz za darmo opcje premium YT, a przy popularnych filmach społeczność wycina intra, przerywniki, gadanie w pisoenkach, treści sponsorowane, przypominajki o subskrypcjach i inne gówna wbudowane w treść.

Punkt trzeci - też ubolewam, że słowo przegrało z wideo

Punkt czwarty - po prostu omijaj rakowe miniaturki ¯\_(ツ)_/¯
Zresztą, nawet jeśli ominiemy reklamy, to promocji sponsorów, lokowania produktów czy innego gówna już tak łatwo nie pominiemy. Chcesz się czegoś dowiedzieć o, nie wiem, astronomii? "Patrzcie w jakich fajnych bucikach podchodzę do mojego teleskopu, z moim kodem zniżkowym -15%, link w opisie. O, to mój teleskop. Przykryłem go delikatnym, jedwabnym kocem. Lubię się nim okrywać wieczorami. Link i kod zniżkowy w opisie"


@ZieloneKoloTramwaja: Na to też jest blokada.

W takim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
YT premium kosztuje grosze, a niektórzy nadal oglądają reklamy...

@kszychu: w ciągu roku/dwóch tak zwiększyli ilość reklam że nie da się oglądać xD jeszcze niedawno minimum reklam to była norma a dzisiaj nasrali masę reklam i płacisz za coś co wcześniej było za darmo
@kszychu
Myślę, że bedzie odwrotnie, wielu ludzi na świecie po prostu nie stać na premium, jeszcze więcej nie zgadza się z polityką google i z tej racji nie zapłaci. Myślę, że to idealny stan do powstania realnej alternatywy dla youtube, poza tym konkurencja nie śpi.
@ZieloneKoloTramwaja: utożsamiasz całe YT z modną treścią na czasie tzw. jutuberów i narzekasz, że portal to rak xD.

Tymczasem dla mnie to platforma, na której znajdę materiały audio/video z niemal każdej dziedziny, jaka by mnie interesowała. Muzyka, teledyski, fragmenty filmów/seriali/gier, zwiastuny, wszelkiego rodzaju treści humorystyczne, parodie i skecze, kosmiczne ilości materiałów archiwalnych typu "blok reklamowy Polsat 1995", no i w końcu oryginalny content, który zwyczajnie sobie wybieram (mam ochotę na patostreamy,