Wpis z mikrobloga

Sezon 2 - runda jesienna
Przebieg rundy

Przed sezonem zmierzyliśmy się z czterema rywalami, i tak jak w poprzednim sezonie bilans jest następujący - 3 zwycięstwa, 1 remis.
Oczywiście celem głównym na ten sezon jest spokojne utrzymanie się w Ekstraklasie. Sezon rozpoczął się od klasyka - Legia - Widzew, niestety Widzew poległ na Łazienkowskiej 2-0, ale po całkiem dobrej walce. Ogólnie można powiedzieć że tą część sezonu można ocenić na 3+ - z jednej strony obecna pozycja w środku tabeli, i raczej spadek nam nie grozi, plus dobra jak na razie postawa w Pucharze Polski - awans do ćwierćfinału. Z drugiej strony to co obniża tą ocenę to forma w kratkę, ale również wygrane z wyżej notowanymi i mocniejszymi rywalami przy kompromitujących porażkach - z reguły z niżej notowanymi drużynami, i drużynami typowanymi do spadku. Przykładem może być mecz z innym beniaminkiem - GKS-em Tychy, będącym wtedy na 17 pozycji - zakończony wynikiem 0:3 albo 12. w tabeli Zagłębiem Lubin - 5:2. Na minus również ilość traconych bramek, zakładam że jest to kwestia zmienienia czegoś w poleceniach, lub słabej obsady bramki, bo na obronę narzekać nie mogę, ale o tym później. 8 miejsce w tabeli i 31 straconych bramek plasuje nas obok... przedostatniego Zagłębia Sosnowiec, zobaczymy jak będzie wyglądało to w dalszej części sezonu.
A i zaskoczenie sezonu jak na razie - ŁKS - 2. miejsce w tabeli, i tylko dwie porażki. Dlatego nasza pozycja i postawa trochę mnie boli.
Skład i transfery
Myślałem że raczej nie będę zbytnio szaleć z ilością transferów, ale jednak doszedłem do wniosku, że jednak trzeba będzie zrobić wietrzenie. Zacznę od tych z którymi prawdopodobnie się pożegnam albo po sezonie, albo w jego połowie:
Michalski - nie dawał zbyt dużej jakości już w 1. lidze, a jak już grał w Ekstraklasie, to właściwie grał. I tyle, nic szczególnego.
Tanżyna - odstaje od reszty, nawet od młodszych których miałem okazję sprowadzić.
Robak - 2 bramki w 19 meczach ogółem. Nic więcej do dodania nie mam, może to że nawet nieraz na siłę go wstawiałem żeby może się odblokował, ale to też nic nie dało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kita - tak samo, mało skuteczny, nie dający zbyt dużo jakości w ofensywie.
? - Możdżeń - nad nim znak zapytania, bo ma pół roku do końca kontraktu i nagle doszedł do wniosku, że nie chce go przedłużać bo interesują się nim inne kluby, kto wie czy nie sprzedam go.
? - Ameyaw - tu też się zastanawiam, potencjał niezbyt przekonujący, rozwój też nienajlepszy, ale zobaczymy.
Teraz transfery do klubu:
Na wypożyczenie z opcją wykupu przyszedł Dominik Jończy i Juliusz Letniowski. Jak na razie spisują się nienajgorzej, chociaż co do tego pierwszego mógłbym mieć zastrzeżenia, tak jak pisałem wcześniej.
Na zasadzie transferu definitywnego przyszedł Mateusz Pieńczak z Cracovii za 600 tys. euro, Hubert Turski za 725 tys. euro z Pogoni Szczecin - swoją drogą to może nie ma najlepszego dorobku, bo tylko 4 bramki, ale i tak ma ich więcej niż trio Robak - Kita - Czubak, mający na swoim koncie równiutko 0 bramek ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Co dalej?
W przerwie przedsezonowej prawdopodobnie pożegnam się z wcześniej wspomnianymi zawodnikami, i przy okazji skupię się na treningu wykorzystywania sytuacji, co okazuje się bolączką, ale również na trenowaniu gry obronnej która nie wyglądała zbyt dobrze. Spadek raczej nam nie grozi. Możliwe, że jeszcze wzmocnię ofensywę, bo Ojamaa z Malcem niestety ciężko znieśli trudy sezonu przy kontuzji Kuna, i niewykluczone że przyjdzie ktoś jeszcze na prawą stronę, by odciążyć Kosakiewicza.

To chyba tyle, tak jak ostatnio, pytać jak kogoś coś by zainteresowało. Miłego wieczoru (ʘʘ)

#widzew #footballmanager
druglord - Sezon 2 - runda jesienna
Przebieg rundy
Przed sezonem zmierzyliśmy się z...

źródło: comment_1614273151UOlLv0ZgxgWEEvPEqK8nGs.jpg

Pobierz
  • 3
@smieszekjanek: dzięki, zrobię!
@b1tz: też jestem w szoku, tymczasem ja notuję już chyba 6 porażkę z rzędu, czas chyba wyłączyć kompa i liczyć że jak odpalę go jutro to magicznie wszystko się zmieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
edit: jednak wygrana, fartem, ale wiadomo że gra bez farta ch*ja warta