Wpis z mikrobloga

olejnik: Panie Ozdoba 17 miliardów strat z wyłudzeń vatu ile odzyskaliście
Ozdoba: Pani redaktor wpływy z vat wyniosły tyle milionów, w następnym roku tyle
olejnik: Ale ja pytam o odzyskane pieniądze z wyłudzeń, nie o wpływy z vatu
ozdoba: ale to przecież można odjąć

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Mamy luty, konkurs o tytuł dzbana roku uważam za zakończony

#polityka #bekazpisu
  • 16
@stan-tookie-1: gdy dodasz wysoką inflację, bezpośrednie transfery socjalne które się przekładają na konsumpcję to wzrost wpływu z VATu jest raczej oczywisty

Tak czy siak od dwóch dni i wczoraj do Sobonia i dziś padły jasne pytania o odzyskane pieniądze od wyłudzeń VAT bo Morawiecki mówił, że to z tego, z odzyskanych pieniędzy od mafii jest finansowane 500+, 13 i 14 emerytura
@baetky o tak o chodzi o to czy poza ten wzrost wpływy jakoś bardziej wyraźnie wzrosły, jak tak to, A szczególnie w wybranych branżach to można zakładać że.to jest to uszczelnienie. Kiedyś coś czytałem o takim nadmiarowym wzroście na rynku paliwowy ale nie mam danych przed oczami.
@baetky: tutaj mam jakąś tabelkę i wynika z niej ze w latach 2012-2015 wzrost był z 120mld do 123 (2,5%) a potem 2015-2018 ze 123 do 175 mld (42%).
to albo nastąpił gigantyczny rozwój albo faktycznie coś się uszczelniło.
@stan-tookie-1: mówisz jak morawiecki i reszta PiSu. Nikt tutaj nie poruszył żadnego uszczelnienia, nie chodzi w całym materiale TVNu o uszczelnienie VAT'u, tylko odzyskanie skradzionych pieniędzy z mafii VAT.

Problem jest taki: Mafie VAT okradły Państwo na 17 miliardów, PiS odzyskał 100 milionów. Morawiecki mówi, że 500+, 13,14 emerytura jest z tych odzyskanych pieniędzy opłacana.

Chodzi o odzyskanie ukradzionych pieniędzy, które tak zachwala PiS, a fakty są zupełnie inne