Wpis z mikrobloga

Witam, jesli w wieku 25 lat chciałbym podjąć sie nauki programowania #html czy java jest mozliwe ze pp 3 4 latach nauki (około 10h tygodniowo) będę miał na tyle wiedzy, że będę z tego miał przysłowiowy chleb? Jade narazie pracowac fizycznie zagranice, w miedzy czasie chce sie podjąć nauki prigramowania lub moze innej dziedziny. Nie wiem co z życiem zrobić, boje sie że roboty wszystko z automatyzują i będzie ciężko o prace kiedys dlategi zastanawiam sie nad pracą przyszłościową. Nie jestem po studiach. What i can try to do in my life... Idk
#pracait #pracbaza #programowanie #programista15k #java
  • 43
Robota bez studiow.. Mechanik samochodowy, stolarz, kierowca? Myslalem o pilocie, trzeba prawie 200k złotych. Ale #!$%@? to. Pieniadze z nieba nie leca. W januszexie robic nie chce, fajnie bylo by cos samemu lub w pare osob max. Mhmmmmmmm
@LazyInitializationException: no umiem to i sie nie dostalem wiec nie gadaj ze jest az tak latwo. Ogolnie mam bardzo mieszane uczucia co do wszystkich rekrutacji, bo niektore testy sa conajmniej #!$%@?, pytania prawie zawsze o wyjatki ktorych byc moze nigdy nie ujrzysz, czesto losowe pytania wlasciwie z calych studiow informatycznych. A i tak najbardziej mnie smieszy jak na rozmowe zaprasza sie po 3 osoby techniczne po czym jedyne pytanie jakie ci
@JanuszSraczek: pewnie nawet nie pracuje w it xD
kiedys jak bylem working studentem w dziale it, nawet nie jako programista podszedl do mnie typ i powiedzial ze dlaczego tu pracuje przeciez tu slabo placa, ze jak zmienie prace to bede ponad 10k zarabial. Mowil to calkiem serio. Fajny obraz pracy w it zostal wykreowany.
@Megidox:

@ajgoron: To może w temacie rozpoczętym przez opa zapytam innaczej - jaka droge do zostania juniorem w branzy IT widzialbys dla kogos kto nie konczyl studiow kierunkowych ?


Ogólnie "to zależy". Musisz mieć na uwadze, że ciężko było z pracą dla juniorów jak ja zaczynałem 5 lat temu. A teraz jest jeszcze ciężej bo ludzi na jedno miejsce jest od groma. Nawet na darmowe staże i praktyki. Natomiast ofert
@ajgoron: jebitna ta mapa ale bez przesady, że to wszytko jest potrzebne tip top na juniora.
Mój ziomek jak szedł do pierwszej roboty na studiach to rozwiązał kilka zadań na SPOJ'u i wystarczyło...
No ale "keep learning" jak to na mapie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a nie wiem o #!$%@? ludziom chodzi z tymi projektami, jak na to nikt nawet nie patrzy xD Jak się chce dostać staż to trzeba być studentem i umieć jako tako programować i tyle


@LazyInitializationException: no też mi się wydaje, że to takie #!$%@? jak np. kierowców TIRów, że on to kiedyś solówką jeździł przez 50lat zanim poszedł na międzynarodówkę, a teraz młodzi chcieliby kurs z unii i od razu do