Wpis z mikrobloga

Chciałbym spróbować czegoś nowego. Nigdy nie programowałem dla korpo:
-Android 11 lat doświadczenia z Javą, zero Kotlina (trzaskanie appek do Google Play)
-SWIFT (jedna opublikowana appka w Appstore)
-c# trochę pierdół w unity3d
-html/sql, zrobię też edycję php, javascript (dlatego nie nazwę tego programowaniem)
-inne umiejętności: Photoshop, Davinci Resolve, Audacity, git

W co można wejść?
-golang
-nodejs
-może dorzucić tego Kotlina i skoncentrować się na telefonach? Swift też można opanować
Szukam języka, gdzie można dużo wyciągnąć zarówno w korpo, jak i freelance.
Aktualnie mam przerwę od programowania trwającą już pół roku.

Języki z obrazka pochodzą ze stackoverflow.
Niby najbardziej pożądane języki, ale dla rusta nie ma w ogóle ofert pracy w Polsce :)

#programowanie #programista15k
Sekularyzacja - Chciałbym spróbować czegoś nowego. Nigdy nie programowałem dla korpo:...

źródło: comment_1614124643t0jOSxmPa9oyWNHZTcfPYi.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Sekularyzacja: to języki pożądane przez osoby prywatne a nie rynek. Co do języków to na pewno kotlin, bo znasz jave więc bardzo łatwo się przenieść, a język fajny i przyszłościowy. Kotlin to nie tylko telefony, ale tam faktycznie jest dużo większy udział. Jak chcesz coś liznąć na szybko to go, bo język jest dosyć prosty i raczej młody, przez co próg wejścia jest bardzo mały. No i oczywiście python: nie wyobrażam
@Saly: może masz rację, doświadczenie z javą pozwalałby szybko wejść na seniora w korpo, co mi brakuje to styl pracy: scrumy i te inne pierdoły. Kwestia Kotlina (szybko bym ogarnął, po prostu nie miałem potrzeby, ale reskin appki w tym robiłem). Dorzucić swifta z czasem i myślę, że te 15k-25k łyknę. Oglądam oferty na 4programmers i sporo stawki wzrosły. W dolarach mogą być jeszcze większe.
@Sekularyzacja: A jakiego typu appki mobilne trzaskałeś? Coś bardziej złożonego czy po prostu jakaś masówka? Może właśnie też w tym kierunku pójść, aby znaleźć coś długoterminowego i rozwojowego?

Co do Kotlina to jak najbardziej spoko jak znasz Javę/JVM. Szczególnie otworzy to nowe możliwości do nowego stacka technicznego (jak Coroutines), ale nie tylko Androidowego (np.: Kotlin Multiplatform)
@requem: masówka, ale zrobiłem kilka:
-odtwarzaczy
-downloaderów z różnych stron (głównie do video i mp3)
-do oglądania anime z różnych stron
-reszta to kompletna masówka
Generalnie dużo rest API i jsoup

Nie pójdziesz w tym kierunku bez zaplecza finansowego. By wybić appkę white hat, oceniam potrzebny budżet na przedział między $100k - $200k na marketing, adwordsy, itp.
Podepne sie. Pracujac w czystym .necie, co warto dorzucic aby szybko ogarnac lepsza prace/lepiej stac na rynku, bardziej w kierunku web dev/full-stack?

Mam: c#(entity, asp.net mvc, troche .core), sql, html, css, js