Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć skąd na wykopie taka grupa fanów tego ugrupowania? Ci ludzie powinni skończyć na śmietniku historii, zapomniany przez wszystkich, a na wykopie jakiś renesans populistycznego gówna i to jeszcze pozytywny, patrząc po komentarzach.
Kwestia nieznajomości polityki czy brak rozumienia totalnego populizmu? Całkowicie tego nie rozumiem.
#konfederacja #pdk #bekazkonfederacji
@kleopatrixx #polityka
źródło: comment_1614119483GaOvAummrmE6xrujUSUNDz.jpg
  • 66
@Mr--A-Veed: no spoko, jednak przyznam Ci racje, że populizm to to nie jest, faktycznie to mój błąd akurat jego tak nazywać. Plusik.
Chociaż jak mój przedmówca wyżej zauważył, ludziom zawsze "za dużo" podatków.

Ale się poprawię: Korwin jest po prostu głupi, twierdząc że paróweczkowe królestwo rozwiązuje wszystkie problemy. Wszystko zawsze biorąc na chłopski rozum i tylko bardzo powierzchownie, bez zagłębiania się w szczegóły tematu, bo tam jest już dość mocno weryfikowany
Nie podjęli się dostarczania konkretnych wyliczeń bo gospodarka to system naczyń połączonych i zmiany trzeba wprowadzać stopniowo przez lata, ciągle szukając redukcji wydatków i adaptując się do reakcji rynku. Te pytanie jest kierowane do liderów konfy co jakiś czas. Ostatnio odpowiadał na to chyba Dziambor na ama z Reddita. IMHO podejmowanie się wyliczeń przy tak dużych zmianach to żart a z Twojej strony to zwykłą próba dyskredytowania.


@Mudok: a czy ja
@CytrynowySorbet: Ok czaję. Słucham ich wywiadów na YT to mi takie rzeczy nie są potrzebne, ale masz rację, że jakby na ich głównej stronie (Konfederacji) takie coś było, taki "draft", to by mocno pomogło wyjaśnić nie-wyborcom Konfederacji/KORWiN jak oni chcą do tego doprowadzić. Oczywiście otwarli by się wtedy na kolejny wektor ataków (i może to było powodem nie publikowania czegoś takiego). To już pytanie do liderów konfy @div037
Ale zmniejszenie podatków to jest populizm. I zawsze będzie populizmem. Nawet za 100lat. Przypominam też, że konfederacja jest za 500+.


@niepopularna_opinia: A niby na jakiej podstawie "obniżenie podatków" to jest populizm?

Jakby tak było, to każdy niemal każdy niesocjalistyczny program byłby "populistyczny".

Jeżeli postulat obniżki podatków to nie są puste hasła, które nigdy nie mają mieć pokrycia po wygranej - to może i jest populizm. Tyle, że JKM wprost mówi, że
@niepopularna_opinia: No ja mam tutaj bardzo duże wątpliwości, czy są dobrze zbilansowane.

Bardzo często poruszanym aspektem jest przerost biurokracji i nieefektywność organów państwowych - to raz.
Dwa: podatek dochodowy w Polsce jest de facto regresywny
Trzy: wysokie i nieefektywne opodatkowani i oskładkowanie pracy:
- skrajnie nieefektywny system zdrowia
- system emerytalny, który w zasadzie już uległ załamaniu, a jedynie dotowany jest z budżetowej kroplówki

Nadal nie mamy takiego rozbuchanego socjalu, jak
Bardzo często poruszanym aspektem jest przerost biurokracji i nieefektywność organów państwowych - to raz.


@Mr--A-Veed: Mowa trawa i populizm.

Dwa: podatek dochodowy w Polsce jest de facto regresywny


@Mr--A-Veed: Prawda, ale większość osób w Polsce zarabia słabo. Jeśli ich nie opodatkujemy, to pojawi się luka.

- skrajnie nieefektywny system zdrowia


@Mr--A-Veed: Bo brakuje pieniędzy, bo są niskie podatki.

- system emerytalny, który w zasadzie już uległ załamaniu, a jedynie
powtarzasz to co mówi Zandberg - Marks.


Oj tak, kto nie chwali populistów z Konfy, to od razu jest z Razem. Ale wy jesteście w tym zabawni xD

Są konkrety, np 100 ustaw Mentzena.


@Loginq1984: daj link ( ͡° ͜ʖ ͡°) oj, nie ma? Ciekawe dlaczego. Może dlatego, że to jest kupa gówna?

A nawet zanim to jeszcze usunął, to fakt, same gospodarcze konkrety. Zezwolenie na bicie
@MZ23
Pewnosci nie moge miec.
Z tym, że widze wyniki glosowań i póki co jada zgodnie z programem nie przejmujac sie opiniami ludzi. Zadnej ustawy o podnoszebiu podatkow nie poparli. Mi to wystarczy. Jesli chodzi o swiatopogladowe to glownie wina narodowcow, (ktorych osobiscie nie ciepie) ale ile mozna dawac sobie pkuc w twarz nowymi lodatkami. Juz w desleraxji by mi wystarczylo zeby poprostu zostalo jak jest ale juz sienszukuna do kejnych