Wpis z mikrobloga

Pracuję obecnie w serwisie komputerowym, studiuję informatykę zaocznie (1 rok) i docelowo chciałem iść w stronę administratora systemów/sieci w przyszłości może devops. Jednak patrząc na rynek tak dochodzę do wniosku że w moim regionie (mieszkam we wschodniej małopolsce - okolice tarnowa a studiuję w rzeszowie na politech; docelowo chce przeprowadzić się do Rzeszowa) ciężko o pracę w tym sektorze. Myślę dość mocno czy nie pójść w stronę baz danych; z czasów technikum lubiłem je - tworzenie, pisanie kwerend itd. Ogarniam też co nieco Python'a w kontekście pisania programów pod jakieś automatyzacje - kopiowanie danych, praca z excelem itp na pewno ciężko tu mówić o wysokim poziomie ale co nie co potrafię. Szukam ogólnie porad jakby można było wykorzystać znajomość python'a + baz danych w kontekście szukania pracy. Na pewno chciałbym skupić się na razie na rozwoju w kwestii SQL i ogólnie teorii baz danych - projektowanie, dobre praktyki itd. szukam też jakiś sprawdzonych źródeł do tego np. książki(jakieś tytuły).
#programowanie #it #sql #bazydanych #python #informatyka #praca
  • 5