Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem sobie na starym smartfonie aplikacje termux. I powiem wam jest szał, ale połowa opcji nie działa bo to jest android 6.

Ktoś ogarnia jakieś pewne źródło do pobrania termux i termux-api na androida 6? No chyba że ktoś zna lepszą alternatywe na linuxa w android?

Dla tych co nie wiedzą, aplikacja daje dostęp do terminala a przy okazji potrafi odpalić coś w rodzaju kontenerów z aplikacjami linuxowymi(coś jak docker albo bardziej lxd). Działa np python ponoć również z opencv, gcc, serwer nginx i ssh.

Urządzenie to lg x power, z tego co wyczytałem nie da się mu wgrać nowszego oprogramowania.

#programowanie #linux #termux
  • 9
@wojciet: Dzwoni dzwoni, tylko wiesz liczyłem na jakieś linki ;)

Z fdroid nie działa, z google play tylko podstawa. Najprościej byłoby zainstalować cyanogenmod'a ale ponoć tu się nie da, choć tematu nie badałem dokładnie.

Obecny plan jest taki że szukam najnowszej wersji która działała na android 6 i instaluje, idzie to miernie bo większość nie działa. Ewentualnie mógłbym pobrać android studio i wykorzystać źródła. Ale nie po to chcę linuxa na
@K-S-: Drogi mirku... Nie szukaj gotowych rozwiązań bo to droga na skróty. Podązaj za własnym pomysłem. Nie miej w słowniku zwrotu "nie da się". Czemu miałbyś dzielić się z innymi podążającymi na skróty swoim doświadczniem? Zaufaj mi. Nie ma co czytać jakichkolwiek poradników. Tam diabeł mieszka...
@K-S-: A jakie to funkcje nie działają? Możesz normalnie uruchamiać distra Linuksowe pod tym, tylko sobie Xy wgraj na Androida (XServer for XSDL polecam)
@wojciet: O widze Mirek z kontem na elektrodzie i do tego oczytany. Ja tutaj tak mniej więcej raz na tydzień wyskakuje z czymś czego nie da się zrobić i to robię, więc spokojnie. Wole zapytać dzięki temu mam szersze rozeznanie terenu, przy okazji warto podnieś poziom tego portalu trudnymi dyskusjami, oraz pokazać innym że tak się da.

Co do doświadczenia to uważam że zawsze warto się nim dzielić. Zauważ że podałem
@fervi: Dzięki temu można sterować telefonem, np wysyłać sms, właczać internet itp.

Można np podłączyć arduino z termometrem do telefonu i codzienie o danej godzinie uruchamiać internet, łączyć się z arduino i wysyłać temperature na serwer.

Tzn. Robisz z telefonu takie raspberry pi.

@Formbi: