Wpis z mikrobloga

  • 0
@d1sconn3cted: Ccna właśnie robię, jestem po studiach it ale doświadczenie do roku wiec nie za duże, chce się przeprowadzić do krk i szukam pracy i chce mieć rozeznanie ile realnie mogę dostać
  • Odpowiedz
  • 0
@d1sconn3cted: Zdaje sobie sprawę ze zaczynam i nie mam oczekiwań z dupy, chce mieć na życie mieszkanie i odłożyć a z czasem przyjdzie lepsza kasa, albo nowa firma xd
  • Odpowiedz
@d1sconn3cted: dlatego piszę, że już coś trzeba ogarniać.
@mero: poza CCNA to naparzaj pajtona. dużo droższy niż administrator sieci jest automatyk sieci, który zamiast przeklikiwać się przez nody tygodniani zrobi skrypciocha i przeleci przez sieć w pół godziny
  • Odpowiedz
@d1sconn3cted: @strikingsurface: Jesteście pewni, ze junior bez CCNA i z małym doświadczeniem może tyle chcieć? Przecież przeważnie taka osoba naprawdę niewiele potrafi.
@mero: Ten niecały rok doświadczenia to w jakim zakresie? Większe znaczenie ma twoja wiedza i to co robiłeś niż czyste miesiące. Na jakich producentach pracowałeś? Co robiłeś, jakie były twoje obowiązki? To ma ogromne znaczenie.
  • Odpowiedz
Jesteście pewni, ze junior bez CCNA i z małym doświadczeniem może tyle chcieć? Przecież przeważnie taka osoba naprawdę niewiele potrafi.


@WaxYL: tak jak mówiłem jak ma do roku doświadczenia czyli nie 0 i dobrze wypadnie na rozmowie to tak, u mnie w korpo network engineer 7,5k brutto na start dostaje z takim zestawem
  • Odpowiedz
@WaxYL: jeżeli ktoś ma wiedzę na poziomie ccna ale nie zdawał certyfikatu to wg ciebie wiedzy nie ma? Ma, tylko certa nie wrzuci w CV. U mnie ktoś na poziomie CCNA dostaje tyle ile podałem

Jak zapiszę się na CCIE to nagle już mogę chcieć 20k+?


@WaxYL: jeżeli na rozmowie o pracę wykażesz się znajomością sieci na poziomie CCIE to czemu nie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mero: Sieci czy systemow? To sa dwa osobne stanowiska w zaleznosci od firmy, w niektorych zajmujesz sie tylko sieciami, w innych reszta infrastrukture a moze byc miks. Robisz cnna w sensie nauki czy certyfikatow? Jesli nie potrafisz obronic wiedzy (nie musisz miec certa ale dal niektorych firm to bedzie plus) to ani tej kwoty ani jej polowy nie dostaniesz. Rok doswiadczenia masz w czym, w resetowaniu hasel lub ciagnieci kabli czy
  • Odpowiedz
@d1sconn3cted: Dlatego lepiej gdybyś sprecyzował. Sam nie mam CCNA w ogóle, miałem ten komfort, że nie potrzebowałem tego by rozpocząć w sieciach.
Liczy się to co przez te miesiące robiłeś, na czym pracowałeś, jaki był zakres obowiązków. Czy brałeś udział w projektach, utrzymaniu dokumentacji, relacji z klientem. To jest to, co sprawia, że możesz zarabiać więcej. Sam certyfikat zdany na exam-dumpach to naprawdę niewiele daje. Cieszę się, że znalezlismy wspólny jezyk.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Pracowałem u integratora, wiem. Wtedy pracodawca wysyłał mnie na kurs na którym zdawałem wymagany egzamin. Jakbym poszedł do firmy co jest partnerem Aruby/Fortigate to na co firmie mój cert CCNA?
Według mnie sam fakt posiadania CCNA pomaga bo gdy mamy 2 aplikacje o podobnym CV gdzie jeden ma cert a drugi nie to jest większa szansa na zatrudnienie, jednakże nie sprawia to, że dzięki CCNA startujemy od określonej stawki. Wiele
  • Odpowiedz
@WaxYL: W wielu firmach to moze byc punkt do wyzszej stawki nawet na poczatku w porownaniu do osoby certyfikatu. Za to certy Aruby czy Fortigate tez mozna przeleciec na braindumpach, CCNA pokazuje (lub wiedza z niego jesli ktos nie ma certa, zawsze wpisac, ze planuje zdac certa a pozniej zdac na przyklad cert fortigate lub aruby w przypadku ktory opisales) jakas tam wiedze ktora sie przydaje czy pracy na sprzecie innych
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Zgadzam się, są certyfikaty wartościowe jak i są certyfikaty nie wartościowe uczące tylko funkcjonalności dla konkretnego vendora lub vendora, który jest nieistotny na poziomie dużych firm (Mikrotiki, ubi).
@mero: Skup się na tym co umiesz, nie puszkuj swojej wiedzy na "Robie CCNA", jestem pewny, że masz wiedze w niektórych elementach przekraczającą CCNA lub nawet jest niezwiązana z nim, pomyśl co umiesz i co mogłoby być wartościowe dla przyszłego pracodawcy
  • Odpowiedz
  • 0
@WaxYL: Dużo z mojego „doświadczenia” to studia i praktyki, niestety siedziałem w sprzedaży kilka lat, co dało mi oszczędności na start w innym mieście i innej branży, Ccna traktuje jako jakiś start w sensie wiedzy, tylko nie chce i nie zamykałem się tylko na ta wiedzę, staram się sam póki co rozwijać, nie mam oczekiwań z kosmosu finansowych chce się rozwijać i zdobywać i wiedzę i doświadczenie bo tego w tym
  • Odpowiedz